Nejkrásnější Vietnamkou žijící v Česku je Hana Maiová

ČTK ČTK
29. 9. 2014 13:23
Miss Vietnam se mohou zúčastnit dívky z celé Evropy, soutěž se vyhlašovala v pražském areálu SAPA.
Hana Maiová
Hana Maiová | Foto: Facebook.com/missvietnamceskerepubliky.cz

Praha - Miss Vietnam České republiky se pro rok 2014 stala jednadvacetiletá Hana Maiová pocházející z Ostravy. První vicemiss je Le Ha, třetí skončila Nguyen Thu Trang. Finále soutěže za účasti deseti soutěžících se uskutečnilo v neděli večer v kulturním sále Dong Do v areálu obchodního centra SAPA v Praze.

Titul Miss Sympatie získala Nguyen Thi Thanh Huong, která nadchla publikum interpretací ústřední písně z filmu Titanic.

Vítězku baví jóga i historie

Maiová vedle hlavní soutěže vybojovala tři dílčí tituly. Díky malé přehlídce pěti vlastních modelů se stala Miss Talent, odnesla si rovněž šerpy a korunky za Miss Ao Dai (vietnamský kroj) a Miss Fashion. Se 173 centimetry byla nejvyšší ze všech finalistek. Vedle módy se zajímá o jógu, plavání a historii.

Vítězka, které přineslo štěstí číslo čtyři, nejvíce zaujala třináctičlenou porotu, v níž usedli mimo jiné manželka vietnamského velvyslance Pham Ngoc Tram nebo europoslanec Jan Zahradil. Finálový večer v češtině i vietnamštině společně moderovali Jakub Železný a 1. vicemiss z této soutěže z roku 2009 Nguyen Thu Trang, jmenovkyně letošní 2. vicemiss.

Devět dívek z České republiky a jedna ze Slovenska se v programu prokládaném tanečními a hudebními vystoupeními představilo ve čtyřech disciplínách. Prezentovaly své půvaby a dovednosti v tradičním vietnamském kroji, ve večerních šatech z dílny módního návrháře Luďka Hanáka, ve volné disciplíně a při promenádě v plavkách.

Soutěž Miss Vietnam Česká republika, která je otevřena pro dívky z celé Evropy, se uskutečnila počtvrté. Poprvé byla v roce 2009. Od roku 2010 se koná ve dvouletých intervalech.

 

Právě se děje

Další zprávy