Monacký knížecí pár ukázal vůbec poprvé svá dvojčata

ČTK ČTK
7. 1. 2015 14:53
Děti přišly na svět 10. prosince, je to vůbec poprvé v historii monackého knížectví, kdy se narodila dvojčata.
Monacký knížecí pár oficiálně představil svá dvojčata
Monacký knížecí pár oficiálně představil svá dvojčata | Foto: Reuters

Monako - Monacký knížecí pár dnes oficiálně představil veřejnosti z balkonu svého paláce svá novorozená dvojčata, dědice trůnu Jacquesa a jeho sestru Gabriellu, uvedla francouzská média. Stalo se tak v den, kdy knížectví slaví státní svátek.

Holčička sice 10. prosince přišla na svět jako první, chlapeček se podle pravidel knížectví ale přesto stává dědicem trůnu. Je to poprvé v historii Monaka, které vzniklo už ve 13. století, aby se v knížecí rodině tohoto středomořského městského státu narodila dvojčata.

"Jsou nádherné, rozkošné, jsem do nich bláznivě zamilovaná," řekla o svých dětech koncem prosince týdeníku Paris Match šťastná matka na okraj pózování před fotoaparáty v porodnici, odkud se s manželem přesunula na svátky koncem roku domů do jejich paláce. Francouzský časopis byl první, který zveřejnil snímky dvojčat.

Šestapadesátiletý Albert II. a o dvacet let mladší bývalá reprezentantka Jihoafrické republiky v plavání Charlene Wittstocková se vzali v roce 2011. V Monaku šlo o první svatbu vládnoucího knížete od roku 1956, kdy se Albertův otec Rainier III. oženil s hollywoodskou herečkou Grace Kellyovou.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy