Miss World vyhrála Španělka, druhá je Ruska. Češka Andrea Kalousová se do finále neprobojovala

ČTK ČTK
19. 12. 2015 18:14
Novou Miss World se stala třiadvacetiletá profesionální modelka Mireia Lalagunaová Royová ze Španělska, druhá skončila soutěžící z Ruska Sofija Nikitčuková a třetí je Indonésanka Maria Harfantiová. Českou republiku reprezentovala Andrea Kalousová. Do první pětice se vedle dívek ze Španělska, Ruska a Indonésie dostaly ještě soutěžící z Libanonu a Jamajky. Soutěže se nemohla zúčastnit zástupkyně Kanady, čínská rodačka Anastasia Linová, která nedostala vízum kvůli kritice oficiálního čínského postoje k náboženským svobodám, uvedla agentura AP. Vítězka klání Lalagunaová Royová pochází z Barcelony a vystudovala farmakologii.
Miss World
Miss World | Foto: ČTK

Tak ještě den a jdem na věc! 💃🏻 #final #missworld #missbrazil #missdenmark #missworld2015 #sanya #china

Fotka zveřejněná uživatelem Andrea Kalousová (@andrea.kalousova),

 

Právě se děje

před 13 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy