Miliardář Vítek koupil luxusní panství od Ringo Starra

jaz
5. 2. 2015 19:31
Český miliardář je nyní majitelem rozlehlého sídla bývalého člena britské kapely The Beatles.
Foto: Yahoo Homes / Knight Frank

Londýn – Panství Rydinghurst v hrabství Surrey bude od března tohoto roku patřit českému realitnímu magnátovi Radovanu Vítkovi. Rozkládá se na 105 hektarech a od centra Londýna je vzdáleno pouhých 64 kilometrů, informoval web magazínu Forbes

Hlavní budova ze 17. století se pyšní osmi ložnicemi a čtyřmi dalšími přilehlými budovami, rekreačním komplexem s bazénem, saunou, parní lázní a posilovnou. Nedaleko je také rozsáhlá zahrada, park, soukromé jezero, stáje a jízdárna a samozřejmostí takovéhoto panství je i vlastní heliport.

panství Rydinghurst v hrabství Surrey
panství Rydinghurst v hrabství Surrey | Foto: Yahoo Homes / Knight Frank

"Dům jsme měli patnáct let, ale netrávili jsme tu dost času. Los Angeles je teď pro nás tím pravým místem," řekl Ringo Starr Daily Mail s tím, že se stěhuje také za lepším počasím.

Ringo jakobínské sídlo pořídil se svou ženou, bývalou bondgirl Barbarou Bach, v roce 1999 od hraběte George Bardeaua. Najal si designéra Nickyho Haslama a celé panství nechal zrekonstruovat.

Původní cena byla podle zahraničního tisku tři miliony dolarů. Dnes musel miliardář Radovan Vítek zaplatit podle Forbesu až 600 milionů korun. Sám majitel realitní skupiny CPI nechtěl koupi panství komentovat, jen prý uvedl, že by v Anglii během roku rád žil.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy