Miliardář Vítek koupil luxusní panství od Ringo Starra

jaz
5. 2. 2015 19:31
Český miliardář je nyní majitelem rozlehlého sídla bývalého člena britské kapely The Beatles.
Foto: Yahoo Homes / Knight Frank

Londýn – Panství Rydinghurst v hrabství Surrey bude od března tohoto roku patřit českému realitnímu magnátovi Radovanu Vítkovi. Rozkládá se na 105 hektarech a od centra Londýna je vzdáleno pouhých 64 kilometrů, informoval web magazínu Forbes

Hlavní budova ze 17. století se pyšní osmi ložnicemi a čtyřmi dalšími přilehlými budovami, rekreačním komplexem s bazénem, saunou, parní lázní a posilovnou. Nedaleko je také rozsáhlá zahrada, park, soukromé jezero, stáje a jízdárna a samozřejmostí takovéhoto panství je i vlastní heliport.

panství Rydinghurst v hrabství Surrey
panství Rydinghurst v hrabství Surrey | Foto: Yahoo Homes / Knight Frank

"Dům jsme měli patnáct let, ale netrávili jsme tu dost času. Los Angeles je teď pro nás tím pravým místem," řekl Ringo Starr Daily Mail s tím, že se stěhuje také za lepším počasím.

Ringo jakobínské sídlo pořídil se svou ženou, bývalou bondgirl Barbarou Bach, v roce 1999 od hraběte George Bardeaua. Najal si designéra Nickyho Haslama a celé panství nechal zrekonstruovat.

Původní cena byla podle zahraničního tisku tři miliony dolarů. Dnes musel miliardář Radovan Vítek zaplatit podle Forbesu až 600 milionů korun. Sám majitel realitní skupiny CPI nechtěl koupi panství komentovat, jen prý uvedl, že by v Anglii během roku rád žil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy