Miliardář Vítek koupil luxusní panství od Ringo Starra

jaz
5. 2. 2015 19:31
Český miliardář je nyní majitelem rozlehlého sídla bývalého člena britské kapely The Beatles.
Foto: Yahoo Homes / Knight Frank

Londýn – Panství Rydinghurst v hrabství Surrey bude od března tohoto roku patřit českému realitnímu magnátovi Radovanu Vítkovi. Rozkládá se na 105 hektarech a od centra Londýna je vzdáleno pouhých 64 kilometrů, informoval web magazínu Forbes

Hlavní budova ze 17. století se pyšní osmi ložnicemi a čtyřmi dalšími přilehlými budovami, rekreačním komplexem s bazénem, saunou, parní lázní a posilovnou. Nedaleko je také rozsáhlá zahrada, park, soukromé jezero, stáje a jízdárna a samozřejmostí takovéhoto panství je i vlastní heliport.

panství Rydinghurst v hrabství Surrey
panství Rydinghurst v hrabství Surrey | Foto: Yahoo Homes / Knight Frank

"Dům jsme měli patnáct let, ale netrávili jsme tu dost času. Los Angeles je teď pro nás tím pravým místem," řekl Ringo Starr Daily Mail s tím, že se stěhuje také za lepším počasím.

Ringo jakobínské sídlo pořídil se svou ženou, bývalou bondgirl Barbarou Bach, v roce 1999 od hraběte George Bardeaua. Najal si designéra Nickyho Haslama a celé panství nechal zrekonstruovat.

Původní cena byla podle zahraničního tisku tři miliony dolarů. Dnes musel miliardář Radovan Vítek zaplatit podle Forbesu až 600 milionů korun. Sám majitel realitní skupiny CPI nechtěl koupi panství komentovat, jen prý uvedl, že by v Anglii během roku rád žil.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Při výbuchu ve výrobním areálu v Hamru na Jezeře na Českolipsku dnes utrpělo zranění několik lidí. Hasiči evakuovali devět lidí a doporučují nevětrat.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy