Mediální magnát Murdoch se oženil s bývalou topmodelkou a manželkou Micka Jaggera

ČTK ČTK
5. 3. 2016 14:51
Rupert Murdoch si řekl své ano s bývalou modelkou již v pátek během civilního sňatku. V sobotu pak miliardář uspořádat oslavu v londýnském kostele pro rodinu a přátele. Pro čtyřiaosmdesátiletého magnáta se jedná již o čtvrtou svatbu. Jerry Hallová byla vdaná jen jednou, její manželství s Mickem Jaggerem ale bylo prohlášeno za neplatné.
Rupert Murdoch a Jerry Hallová.
Rupert Murdoch a Jerry Hallová. | Foto: Reuters

Mediální magnát Rupert Murdoch oslavil v sobotu v londýnském kostele St Bride's sňatek s bývalou topmodelkou Jerry Hallovou. Civilní svatbu pár absolvoval už v pátek. Podle představitelů kostela nebyla dnešní událost církevním obřadem, ale spíše soukromou slavností.

Po dnešní ceremonii novomanželé krátce předstoupili před fotografy. Murdoch měl na sobě modrý oblek s bílou růží v klopě, nevěsta pak šaty v barvě slonoviny, do blonďatých vlasů měla vpleten závoj.

Rupert Murdoch se ženil již počtvrté.
Rupert Murdoch se ženil již počtvrté. | Foto: Reuters

Do kostela St Bride's přišli jako hosté například irská rocková hvězda Bob Geldof, někdejší člen skupiny Rolling Stones Bill Wyman anebo herec Michael Caine, uvedla agentura DPA.

Čtyřiaosmdesátiletý Murdoch, jehož majetek odhaduje časopis Forbes na 11 miliard dolarů (zhruba 270 miliard korun), se ženil počtvrté. V roce 2013 se rozvedl se svou třetí manželkou Wendi Dengovou.

Pro devětapadesátiletou Hallovou je to první oficiální manželský svazek. V roce 1990 se sice provdala za zpěváka skupiny Rolling Stones Micka Jaggera, ale byl to hinduistický obřad na Bali. Během rozvodového řízení v roce 1999 britský soud prohlásil jejich manželství za neplatné.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy