reklama
 
 

Magnát Richard Branson vyvázl z vážné nehody na kole. Myslel jsem, že umřu, svěřil se

AKTUALIZOVÁNO 26. 8. 2016
Šéf britského koncernu Virgin Richard Branson přežil vážnou cyklistickou nehodu, při níž ve velké rychlosti přeletěl přes řídítka svého kola. "Byl jsem vymrštěn přes řídítka a před očima mi doslova proběhl celý život. Vážně jsem si myslel, že umřu," popsal pád šestašedesátiletý podnikatel a dobrodruh.

Miliardář plánující výpravy do vesmíru nezvládl řízení bicyklu během dovolené na britských Panenských ostrovech, kde mu podle jeho slov zachránila život pouze cyklistická helma. S nehodou se svěřil na svém twitterovém účtu.

"Ale stejně si myslím, že by měli vyrobit přilbu, která by chránila i obličej - věděl by někdo, jak?" píše Branson na webu virgin.com.

Když tento týden projížděl se svými dvěma dětmi po jednom z ostrovů v Karibiku, najel prý velmi rychle na terénní nerovnost a přeletěl na betonovou cestu poblíž skalního srázu.

"Byl jsem vymrštěn přes řídítka a před očima mi doslova proběhl celý život. Vážně jsem si myslel, že umřu," popsal pád šestašedesátiletý podnikatel a dobrodruh. Jeho kolo prý spadlo ze srázu. Když ho našli bylo kompletně zničené.

Branson na svých stránkách popisuje, že k němu jako první dojela jeho asistentka Helen. "Když jsem zjistil že žiju a že se mohu hýbat, samou radostí jsem jí řekl: 'Přežil jsem, takže aspoň máš pořád práci!'"

Za svůj život vděčí helmě, která ochránila jeho hlavu, uvedl. Nehodu odnesl pouze rozbitou tváří, natrženou šlachou a pohmožděninami na několika místech těla.

Velkému nebezpečí již podle listu The Guardian čelil při svých aktivitách několikrát. V roce 1985 jej například zachránili z převráceného člunu, na němž se pokoušel překonat rekord v rychlosti přejezdu Atlantiku.

V oceánu skončil i o dva roky později, kdy nevyšel pokus o transatlantický přelet v balónu. Letos v únoru jej zase pokousal nebezpečný rejnok.

O Orionu se nejčastěji mluví jako o vesmírné lodi pro výpravu k Marsu. Podle jiného plánu má zkoumat asteroidy. První astronauté se na jeho palubě podívají do vesmíru ale až někdy po roce 2021. | Video: NASA, Jan A. Novák |  02:17

autoři: Magazín, ČTK | 26. 8. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama