Sofia Loren chce k narozeninám telefonát od papeže Františka

ČTK ČTK
22. 5. 2014 8:00
Italská herečka přiznala bulvárnímu deníku, že ji papež dojímá. Přeje si, aby jí k významnému životnímu jubileu popřál alespoň přes telefon.
Sophia Loren
Sophia Loren | Foto: Reuters

Řím – Herečka, která je nyní na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, se netají tím, že papeže Františka má velmi ráda. "V neděli se na něj dívám v televizi, klečím a modlím se. Někdy i pláču, dojímá mě," řekla herecká diva, která se proslavila ve filmech jako Horalka, Včera, dnes a zítra nebo Manželství po italsku.

Stárne, ale je šťastná

Její narozeninové přání ale není tak nereálné, jak by se mohlo zdát. Papež František už v minulosti osobně zavolal několika lidem, jejichž dopisy nebo příběhy zveřejněné v médiích ho zaujaly.

Loren ale jinak touží po klidných narozeninách, které by strávila se svými syny. "Moji přátelé ovšem organizují oslavu. Čas rychle utekl. Je mi osmdesát a jsem šťastná," konstatovala Loren.

V Cannes herečka uvedla nový film svého druhého syna Edoarda Pontiho Lidský hlas, který je adaptací dramatu francouzského básníka Jeana Cocteaua.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou v britské Dolní sněmovně

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala, kabinet premiéra Borise Johnsona ale dnes potřebuje prosadit ještě kontroverzní harmonogram dalšího projednávání ratifikačního zákona.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruští a syrští vojáci dle Lavrova od půlnoci vstoupí do oblasti turecké operace. Rusko a Turecko tam budou společně monitorovat situaci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy