Sofia Loren chce k narozeninám telefonát od papeže Františka

ČTK ČTK
22. 5. 2014 8:00
Italská herečka přiznala bulvárnímu deníku, že ji papež dojímá. Přeje si, aby jí k významnému životnímu jubileu popřál alespoň přes telefon.
Sophia Loren
Sophia Loren | Foto: Reuters

Řím – Herečka, která je nyní na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, se netají tím, že papeže Františka má velmi ráda. "V neděli se na něj dívám v televizi, klečím a modlím se. Někdy i pláču, dojímá mě," řekla herecká diva, která se proslavila ve filmech jako Horalka, Včera, dnes a zítra nebo Manželství po italsku.

Stárne, ale je šťastná

Její narozeninové přání ale není tak nereálné, jak by se mohlo zdát. Papež František už v minulosti osobně zavolal několika lidem, jejichž dopisy nebo příběhy zveřejněné v médiích ho zaujaly.

Loren ale jinak touží po klidných narozeninách, které by strávila se svými syny. "Moji přátelé ovšem organizují oslavu. Čas rychle utekl. Je mi osmdesát a jsem šťastná," konstatovala Loren.

V Cannes herečka uvedla nový film svého druhého syna Edoarda Pontiho Lidský hlas, který je adaptací dramatu francouzského básníka Jeana Cocteaua.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy