reklama
 
 

Kreativním ředitelem značky Calvin Klein se stal Raf Simons

2. 8. 2016 22:22
Novým kreativním ředitelem módního domu Calvin Klein se stal Raf Simons. Belgický tvůrce známý svým minimalistickým stylem bude dohlížet na všechny značky skupiny, celosvětový marketing i komunikaci. Premiérovou kolekci pod jeho vedením firma chystá na podzim 2017.

New York - Módní dům Calvin Klein jmenoval novým kreativním ředitelem značky návrháře Rafa Simonse (48), někdejšího uměleckého ředitele u francouzské značky Christian Dior. Informovala o tom agentura AP.

Belgický tvůrce Simons je známý minimalistickým stylem s důrazem na linearitu. U americké značky Calvin Klein bude dohlížet na všechny značky skupiny Calvin Klein, celosvětový marketing či komunikaci. Jeho premiérová kolekce v nové funkci bude kolekce na sezónu podzim 2017, uvedla společnost v úterním sdělení.

Značka Calvin Klein, kterou v roce 1968 založil Neworčan Calvin Klein, patří společnosti PVH Corporation. PVH vlastní také značky Tommy Hilfiger, Van Heusen a Izod.

Simons tak vymění svět luxusní módy za sféru konfekčních oděvů pro širokou veřejnost, což je změna, která je u velkých návrhářů relativně nezvyklá, napsala agentura AFP.

Calvin Klein letos v dubnu oznámil, že firmu opouštějí návrháři jeho kolekcí Francisco Costa a Italo Zucchell. Simons, který u Diora v roce 2012 nahradil Brita Johna Galliana, se s francouzskou značkou rozloučil loni na podzim, údajně z vlastního rozhodnutí.

autor: ČTK | 2. 8. 2016 22:22

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama