Kreativním ředitelem značky Calvin Klein se stal Raf Simons

ČTK ČTK
2. 8. 2016 22:22
Novým kreativním ředitelem módního domu Calvin Klein se stal Raf Simons. Belgický tvůrce známý svým minimalistickým stylem bude dohlížet na všechny značky skupiny, celosvětový marketing i komunikaci. Premiérovou kolekci pod jeho vedením firma chystá na podzim 2017.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

New York - Módní dům Calvin Klein jmenoval novým kreativním ředitelem značky návrháře Rafa Simonse (48), někdejšího uměleckého ředitele u francouzské značky Christian Dior. Informovala o tom agentura AP.

Belgický tvůrce Simons je známý minimalistickým stylem s důrazem na linearitu. U americké značky Calvin Klein bude dohlížet na všechny značky skupiny Calvin Klein, celosvětový marketing či komunikaci. Jeho premiérová kolekce v nové funkci bude kolekce na sezónu podzim 2017, uvedla společnost v úterním sdělení.

Značka Calvin Klein, kterou v roce 1968 založil Neworčan Calvin Klein, patří společnosti PVH Corporation. PVH vlastní také značky Tommy Hilfiger, Van Heusen a Izod.

Simons tak vymění svět luxusní módy za sféru konfekčních oděvů pro širokou veřejnost, což je změna, která je u velkých návrhářů relativně nezvyklá, napsala agentura AFP.

Calvin Klein letos v dubnu oznámil, že firmu opouštějí návrháři jeho kolekcí Francisco Costa a Italo Zucchell. Simons, který u Diora v roce 2012 nahradil Brita Johna Galliana, se s francouzskou značkou rozloučil loni na podzim, údajně z vlastního rozhodnutí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Linka pražského metra A mezi Želivského a Depo Hostivař stojí

Provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař se v pondělí brzo ráno zastavil kvůli střetu soupravy s člověkem. Cestující mají v tomto úseku využít povrchovou dopravu. Pražský dopravní podnik kvůli tomu upravil linky některých tramvají a autobusů, vyplývá z informací na jeho webu.

Tramvajová linka 7 je prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP, Linka 13 je ve směru z centra odkloněna od Vozovny Strašnice na Strašnickou a Nádraží Strašnice. Autobusové linky končící v zastávkách Skalka a Depo Hostivař jezdí až do zastávky Strašnická, linky 163, 208 a 223 jsou ze zastávky Depo Hostivař prodlouženy na Želivského.

Zdroj: ČTK
Další zprávy