Jennifer Lopez pobouřila Maroko. Politikům vadila lascivnost

ČTK ČTK
3. 6. 2015 11:42
Vládní straně vadilo, že se koncert spoře oblečené zpěvačky vysílal v televizi a porušoval tak veřejnou morálku.
Jennifer Lopez takes the stage at the 2015 Billboard Music Awards in Las Vegas
Jennifer Lopez takes the stage at the 2015 Billboard Music Awards in Las Vegas | Foto: Reuters

Rabat - Koncert americké hudební hvězdy Jennifer Lopez v Rabatu vedl k volání po demisi marockého ministra pro sdělovací prostředky. Významní členové vládní umírněné islamistické Strany spravedlnosti a rozvoje (PJD) mu podle BBC vyčítají, že umožnil televizní přenos víkendového koncertu, který byl podle nich porušením veřejné morálky.

Ministr Mustafá Chalfí se stal za to, že k nadšení fanoušků pustil záznam obřího koncertu do státní televize 2M, terčem kritiky i některých místních médií. Americká zpěvačka zaujímala podle nich před 160 tisíci diváků příliš sugestivní pózy a byla příliš spoře oděna.

Ministr odmítl odstoupit, ale jeho křeslo je stále ohroženo. Mnoho poslanců PJD totiž požaduje, aby věc na mimořádné schůzce projednal parlamentní výbor pro školství, kulturu a komunikaci. "To, co se odvysílalo, je nepřijatelné a porušilo zákon o vysílání," řekl jeden z účastníků sporu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy