Kapela Mig 21 se po koncertě vloupala do restaurace a skončila na záchytce

Magazín Magazín
1. 5. 2016 15:50
Kapela Mig 21 skončila po odehrání koncertu v Havířově na záchytce a na policejní stanici. Poté co vylomili zámky zavřené restaurace, kde chtěli oslavit narozeniny, přivolal majitel podniku policii. Kapela se ke kauze prozatím odmítla vyjádřit.
Mig 21 - křest DVD
Mig 21 - křest DVD | Foto: Jan Mastník

Na čtvrteční koncert Mig 21 v havířovském klubu Stolárna členové kapely jen tak nezapomenou. Podle informací Moravskoslezského deníku skončili muzikanti, včetně frontmana Jiřího Macháčka, na záchytce a posléze i na policii. 

Kapela po odehrání koncertu přesunula do penzionu Amerika v městské části Životice, kde plánovala oslavit narozeniny jednoho ze svých členů. Restaurace ale byla v tu dobu uzavřena. Hudebníci proto vylomili zámky a obsloužili se sami. 

Spuštěné bezpečnostní zařízení vzbudilo majitele podniku, který přivolal policejní hlídku. 

„V pátek nad ránem vyjeli policisté na základě oznámení o údajném vloupání do objektu. Na místě zjistili, že šest mužů vniklo násilím bez vědomí majitele do prostor restaurace. Všichni byli na místě zadrženi," sdělila deníku krajská policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Muzikanti posléze putovali na záchytku v Karviné, odkud si je policisté v pátek postupně převezli na místní stanici k podání vysvětlení. 

"Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení. Policisté obvodního oddělení Havířov zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškozování cizí věci. Vzniklá škoda již byla majiteli uhrazena," uzavřela Vlčková.

Frontman kapely Jiří Macháček podrobnosti kauzy nepřiblížil. "Nebudu to komentovat. Dík za pochopení,“ napsal serveru iDnes.cz.

Film Wilsonov jsem si vybral podle scénáře a podle role, kterou hraji, stojím si za ním, říká herec Jiří Macháček. Z kritiků filmu cítí osobní zášť a žlučovitost, navíc prý nejsou inspirativní. | Video: Daniela Drtinová


 

Právě se děje

Další zprávy