Co to je za nicky? Internet se baví seznamem druholigových celebrit pro Trumpovu inauguraci

ČTK Magazín ČTK, Magazín
14. 1. 2017 0:30
Seznam celebrit, které vystoupí na inauguračním ceremoniálu Donalda Trumpa, není zrovna nejnabitější - kapela 3 Doors Down či The Piano Guys. Kromě nich se na ceremoniálu objeví také herec Jon Voight či zpěváci Toby Keith a Jennifer Hollidayová. Pozvání naopak odmítli Celine Dion, tenorista Andrea Bocelli nebo Elton John. Rebecca Fergusonová přislíbila účast pouze v případě, že bude moci vystoupit s protirasistickou písní. To organizátoři odmítli.
Zpěvák country Toby Keith, jedna z hlavních hvězd Trumpovy inaugurace.
Zpěvák country Toby Keith, jedna z hlavních hvězd Trumpovy inaugurace. | Foto: Shutterstock

New York - Organizátoři inauguračního ceremoniálu, jímž bude 20. ledna uveden do Bílého domu Donald Trump, v pátek zveřejnili předběžný seznam celebrit, jejichž účast se očekává. Pozvaní umělci vystoupí v předvečer inaugurace na prostranství u Lincolnova pomníku ve Washingtonu. Za vše svědčí výmluvný fakt, že jednou z hlavních hvězd má být countryový zpěvák Toby Keith.

A pak také zpěvačka Jennifer Hollidayová a rockové skupiny 3 Doors Down, The Piano Guys, Lee Greenwood a RaviDrums. Na pódiu se rovněž objeví americký oscarový herec Jon Voight. Očekává se, že ke shromážděným promluví i budoucí prezident.

Seznam celebrit je značně skromnější, než v případě inaugurace Baracka Obamy v roce 2009. Tehdy přišla prvnímu černošskému prezidentovi gratulovat řada superhvězd včetně skupiny U2, rockera Jona Bon Jovi, Shakiry, Beyoncé, hudebníka Bruce Springsteena nebo legend americké kultury Stevieho Wondera, Denzela Washingtona a Toma Hankse.

Trump se od počátku volební kampaně potýkal s nepřízní liberální umělecké scény a mnozí účast na inauguraci odmítli. Oslovena byla mimo jiné skupina Beach Boys, nedostaví se ani italský nevidomý tenorista Andrea Bocelli. Britská zpěvačka Rebecca Fergusonová si dala podmínku, že zazpívá protirasistickou píseň Strange Fruit. Byla odmítnuta a nepřijede. Na inauguraci budou chybět i pozvaní Elton John, Celine Dionová nebo kanadský skladatel a textař David Foster.

"Seznam "Kdo je kdo" by se dal spíše nazvat "Kdo to sakra je?!" dobírají si druholigová jména uživatelé Twitteru.

Lidé si utahují z obskurních jmen v kulturním programu inaugurace a vymýšlí své vlastní seznamy možných účinkujících.

Za začátek "kulturní války" s Trumpem označil v pátek list The Los Angeles Times nedávné prohlášení herečky Meryl Streepové při předávání Zlatých globů, kdy se před zraky milionů televizních diváků od budoucího prezidenta distancovala. Její prohlášení pak podpořily desítky uznávaných uměleckých kolegů.

Americká herečka Meryl Streepová získala na Zlatých glóbech ocenění za celoživotní dílo. Místo poděkování kritizovala Donalda Trumpa za aroganci. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy