Kauza filmového magnáta Weinsteina nabírá na obrátkách

ČTK ČTK
10. 10. 2017 23:08
Na povrch vyplouvají stále nové výpovědi proti filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi, který je podezřelý ze sexuálního obtěžování žen. O svých zkušenostech se spoluzakladatelem společnosti Miramax promluvily i hvězdné herečky jako Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie. Vůbec poprvé kauzu komentovala někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová.
Gwyneth Paltrowová.
Gwyneth Paltrowová. | Foto: Reuters

New York - Filmového producenta Harveyho Weinsteina, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen, obvinily z nevhodného chování další herečky, mimo jiné Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie. Italská herečka Asia Argentová listu The New Yorker sdělila, že Weinstein ji před 20 lety násilím přinutil k sexu.

Své zděšení z Weinsteinovy kauzy v úterý podle agentury AP vyslovila někdejší první dáma USA a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, která od producentovy rodiny v minulosti přijala finanční dary.

Jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu podle médií i podle prohlášení hereček sexuálně obtěžoval ženy dlouhodobě.

Sám Weinstein, který je spoluzakladatelem produkční a distribuční firmy Miramax, k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za to omlouvá.

S novým tvrzením v úterý přišla Argentová, která uvedla, že ji Weinstein k sexu přinutil v roce 1997 na jednom večírku Miramaxu ve Francii. Odmítnout se ho tehdy bála ze strachu, že by ji zničil. "Být obětí s sebou nese pocit odpovědnosti," řekla s tím, že kdyby byla silnou ženou, tak by ho nakopla do rozkroku a utekla. "Neudělala jsem to, proto se cítím odpovědná," dodala.

Paltrowová prohlásila, že se ji Weinstein na začátku její kariéry snažil přimět k masáži a že se jí později zastal její tehdejší přítel Brad Pitt. Také Jolie oznámila, že má z mládí s producentem špatné zkušenosti, proto s ním odmítla spolupracovat a varovala před ním i ostatní.

Clintonová na Twitteru vydala prohlášení, ve kterém vyslovila šok a zděšení z chování, které ženy Weinsteinovi přisuzují. "Jejich odvaha a podpora ostatních jsou důležité proto, abychom pomohli takové chování zastavit," uvedla s tím, že popisované jednání producenta nelze tolerovat.

AP poznamenala, že v prohlášení se Clintonová nijak nezmínila o faktu, že od Weinsteinovy rodiny získala desítky tisíc dolarů na kampaň.

Peníze od něj obdržel také někdejší prezident Barack Obama. Ten se zatím ke kauze nevyjádřil.

 

Právě se děje

Další zprávy