Kate má po termínu, porod se očekává až v květnu

ČTK ČTK
30. 4. 2015 7:40
Termín královského porodu v Británii je dál nejasný, vévodkyně Kate porodí možná až v květnu.
Foto: Reuters

Londýn – Londýnské úřady dnes do 5. května prodloužily omezené parkování u nemocnice, kde má každým dnem rodit manželka prince Williama. Dosud bylo parkoviště rezervováno do 30. dubna, dokdy podle předchozích zpráv mělo královské dítě přijít na svět.

Druhé dítě Williama a vévodkyně Kate se má narodit v soukromé klinice v Lindoově křídle londýnské státní nemocnice Panny Marie. Ve stejné porodnici se v roce 1982 narodil William a v červenci 2013 i jeho syn George.

Těhotná vévodkyně Kate, která podle místních médií už má více dní po termínu, je nejspíš stále v londýnském Kensingtonském paláci, kde slavný pár žije. Zde dnes také podle agentury Reuters s Williamem oslavila 4. výročí jejich velkolepé svatby.

Očekávané dítě bude bez ohledu na své pohlaví čtvrté v pořadí následnictví na britský trůn za svým dědečkem princem Charlesem, za svým otcem Williamem a za svým bratrem Georgem. Dosud je čtvrtý v pořadí Williamův mladší bratr princ Harry. Osmaosmdesátiletá královna Alžběta II. je nejstarší panovnicí na světě.

William a Kate pohlaví očekávaného potomka nesdělili. Podle většiny spekulací se narodí holčička.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy