Kate má po termínu, porod se očekává až v květnu

ČTK ČTK
30. 4. 2015 7:40
Termín královského porodu v Británii je dál nejasný, vévodkyně Kate porodí možná až v květnu.
Foto: Reuters

Londýn – Londýnské úřady dnes do 5. května prodloužily omezené parkování u nemocnice, kde má každým dnem rodit manželka prince Williama. Dosud bylo parkoviště rezervováno do 30. dubna, dokdy podle předchozích zpráv mělo královské dítě přijít na svět.

Druhé dítě Williama a vévodkyně Kate se má narodit v soukromé klinice v Lindoově křídle londýnské státní nemocnice Panny Marie. Ve stejné porodnici se v roce 1982 narodil William a v červenci 2013 i jeho syn George.

Těhotná vévodkyně Kate, která podle místních médií už má více dní po termínu, je nejspíš stále v londýnském Kensingtonském paláci, kde slavný pár žije. Zde dnes také podle agentury Reuters s Williamem oslavila 4. výročí jejich velkolepé svatby.

Očekávané dítě bude bez ohledu na své pohlaví čtvrté v pořadí následnictví na britský trůn za svým dědečkem princem Charlesem, za svým otcem Williamem a za svým bratrem Georgem. Dosud je čtvrtý v pořadí Williamův mladší bratr princ Harry. Osmaosmdesátiletá královna Alžběta II. je nejstarší panovnicí na světě.

William a Kate pohlaví očekávaného potomka nesdělili. Podle většiny spekulací se narodí holčička.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy