Karel Gott musí zpátky do nemocnice. Čeká ho životně důležitá operace

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 4. 2016 17:18
Německý list Bild získal informace o další operaci Karla Gotta. Tvrdil, že operace by mohla souviset s Gottovými dřívějšími problémy se srdcem. Zpěvákova mluvči ale v sobotu upřesnila: Karla Gotta čeká v první polovině května závěrečný chirurgický zákrok v dutině břišní, který by měl definitivně uzavřít proces onkologické léčby.
Karel Gott má zatím problémy s dechem a na zpívání nemyslí.
Karel Gott má zatím problémy s dechem a na zpívání nemyslí. | Foto: Facebook / Karel Gott

Praha - Karla Gotta čeká v první polovině května závěrečný chirurgický zákrok v dutině břišní, který by měl definitivně uzavřít proces onkologické léčby.

ČTK to v sobotu bez dalších podrobností sdělila zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Reagovala tak na zprávu německého listu Bild, který s odvoláním na umělce informoval, že Gott musí koncem příštího týdne podstoupit operaci, která sice nemá nic společného s dřívějším nádorovým onemocněním, je ale životně důležitá.

Šestasedmdesátiletý umělec Bildu sdělil, že jeho rekonvalescence po léčbě nádorového onemocnění postupuje pomaleji, než předpokládal. Dodal, že má stále velké problémy s dechem.

"Na zpívání a návrat na jeviště nelze ještě dlouhou dobu pomýšlet," cituje Bild Karla Gotta.

Lékaři začátkem loňského listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zpěvák pak ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu.

Koncem února prodělal poslední chemoterapii a pozdější vyšetření ukázala, že jeho nádorové onemocnění zcela vymizelo.

Gott v loňském roce získal počtyřicáté Zlatého slavíka, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Populární zpěvák musel kvůli onemocnění zrušit naplánované koncerty.

 

Právě se děje

Další zprávy