reklama
 
 

Kanye West vyhlásil válku hudebním pirátům. Sám přitom stahuje nelegálně z The Pirate Bay

Aktualizováno 2. 3. 2016 20:57
Kanye West, který v minulosti vyhlásil válku hudebním pirátům a patří k jejich nejhlasitějším kritikům, sám používá ilegální webové stránky The Pirate Bay. Prozradil se na Twitteru, kde sdílel fotku plochy svého monitoru. Zahraniční média se pozastavují i nad tím, že k přehrávání hudby používá YouTube.

Kanye West využívá švédský server The Pirate Bay, největší světovou databázi torrentů. Ve středu ráno se k nelegálnímu stahování omylem přiznal na Twitteru, kde sdílel fotku své plochy. Záložky pirátské webové stránky si všimli redaktoři serveru Mashable.

Kontroverzní umělec patří k nehlasitějším kritikům pirátského stahování. Před necelým rokem mu spolu s desítkou dalších interpretů vyhlásil válku. Hudbení svět plánovali změnit streamovací službou Tidal, kterou vlastní raper Jay-Z

Hudebního serveru využil i pro vydání svého posledního alba The Life of Pablo. "Moje album nikdy nebude na Applu a nikdy se nebude dát koupit. Seženete ho pouze na Tidalu," napsal West na Twitteru.

Deník The Guardian se pozastavuje i nad tím, že raper používá k přehrávání hudby YouTube. "Pro někoho, kdo se podílí na oživení streamování, které mělo hudebníkům přinést spravedlivé podíly ze stahování jejich hudby, se YouTube zdá být prazvláštní volbou," píše The Guardian.

Westův přešlap vyvolává i vtipné diskuse na Twitteru. "Můžeme na Westa sbírat na Kickstarteru," komentuje například kanadský DJ Deadmau5 fakt, že raper nemá peníze na legální stahování. 

Westovu poslední desku si ilegálně v prvních týdnech stáhlo podle údajů webu TorrentFreak přes půl milionu lidí. Zástupci webu potvrdili, že tak velký zájem o torrenty nebyl ani u nové desky zpěvačky Adele, uvedl web BBC.

autor: Magazín | 2. 3. 2016 16:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama