Kanye West vyhlásil válku hudebním pirátům. Sám přitom stahuje nelegálně z The Pirate Bay

Magazín Magazín
Aktualizováno 2. 3. 2016 20:57
Kanye West, který v minulosti vyhlásil válku hudebním pirátům a patří k jejich nejhlasitějším kritikům, sám používá ilegální webové stránky The Pirate Bay. Prozradil se na Twitteru, kde sdílel fotku plochy svého monitoru. Zahraniční média se pozastavují i nad tím, že k přehrávání hudby používá YouTube.
Kanye West
Kanye West | Foto: Reuters

Kanye West využívá švédský server The Pirate Bay, největší světovou databázi torrentů. Ve středu ráno se k nelegálnímu stahování omylem přiznal na Twitteru, kde sdílel fotku své plochy. Záložky pirátské webové stránky si všimli redaktoři serveru Mashable.

Kontroverzní umělec patří k nehlasitějším kritikům pirátského stahování. Před necelým rokem mu spolu s desítkou dalších interpretů vyhlásil válku. Hudbení svět plánovali změnit streamovací službou Tidal, kterou vlastní raper Jay-Z

Hudebního serveru využil i pro vydání svého posledního alba The Life of Pablo. "Moje album nikdy nebude na Applu a nikdy se nebude dát koupit. Seženete ho pouze na Tidalu," napsal West na Twitteru.

Deník The Guardian se pozastavuje i nad tím, že raper používá k přehrávání hudby YouTube. "Pro někoho, kdo se podílí na oživení streamování, které mělo hudebníkům přinést spravedlivé podíly ze stahování jejich hudby, se YouTube zdá být prazvláštní volbou," píše The Guardian.

Westův přešlap vyvolává i vtipné diskuse na Twitteru. "Můžeme na Westa sbírat na Kickstarteru," komentuje například kanadský DJ Deadmau5 fakt, že raper nemá peníze na legální stahování. 

Westovu poslední desku si ilegálně v prvních týdnech stáhlo podle údajů webu TorrentFreak přes půl milionu lidí. Zástupci webu potvrdili, že tak velký zájem o torrenty nebyl ani u nové desky zpěvačky Adele, uvedl web BBC.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy