reklama
 
 

Kanye West odsunul kandidaturu na prezidenta. Přesvědčilo ho setkání s Trumpem

14. 12. 2016 11:05
V úterý ráno se sešel nově zvolený americký prezident Donald Trump s raperem Kanye Westem. Muzikant po rozhovoru uvedl, že spolu probírali "multikulturní problémy", a pomocí hashtagu #2024 naznačil, že svou kandidaturu do čela USA nejspíše odsune o čtyři roky, aby nemusel soupeřit právě s Trumpem. Ani jeden z přítomných nepotvrdil, zdali bylo tématem schůzky také případné vystoupení rapera na inauguraci Trumpa.

V úterý ráno se sešel raper Kanye West s nově zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten sdělil po schůzce novinářům, že spolu probírali "život". O schůzce píše deník The Guardian.

Raper později prolomil své několikaměsíční mlčení na Twitteru a uvedl, že s Trumpem řešili "multikulturní problémy", což doplnil hashtagem #2024. Ten naznačuje, že by West mohl odsunout svou kandidaturu do čela Ameriky z původně plánovaného roku 2020, aby nemusel s Trumpem soupeřit.

West za setkání sklidil kritiku od fanoušků na sociálních sítích. Lidem se nelíbilo, že se černošský raper, který často kritizuje rasové problémy v Americe, sešel s člověkem, který měl na nenávisti vůči druhým částečně založenou předvolební kampaň.

Nejspíše i proto se West rozhodl vystoupit na Twitteru, kde také uvedl, že je podle něj důležité si vytvořit vztah s novým prezidentem, "pokud opravdu chceme změnu".

Mezi tématy, která spolu řešili, pak West uvedl šikanu, podporu učitelů, změnu studijních osnov nebo násilí ve muzikantově domovském Chicagu.

Ani jeden z přítomných nepotvrdil, zdali bylo tématem schůzky také případné vystoupení rapera na inauguraci Trumpa. Podle amerických médií totiž tým nového prezidenta marně shání velké jméno na akci, při které by měl být uveden do úřadu.

Podle zákulisních informací deníku New York Post se sám prezident vyjádřil, že by si představoval někoho, jako je "Justin Timberlake a Bruno Mars", kteří však kvůli neshodám s jeho názory podobné vystoupení odmítají.

Kanye West vyjádřil své sympatie k Trumpovi již dříve. V půlce listopadu na koncertě prohlásil, že pokud by volil ve volbách, tak by podpořil právě republikánského kandidáta. Také uvedl, že Trumpova kampaň "inspirovala rasisty, aby se odhalili veřejnosti", což je podle něj začátek toho, aby se problém mohl vyřešit.

Pouhé tři dny po zmiňovaném koncertu skončil West v nemocnici kvůli vyčerpání a nedostatku spánku. Tam si pobyl měsíc, kdy si užíval mentálního odpočinku. 

autor: pv | 14. 12. 2016 11:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama