Kanye West odsunul kandidaturu na prezidenta. Přesvědčilo ho setkání s Trumpem

pv
14. 12. 2016 11:05
V úterý ráno se sešel nově zvolený americký prezident Donald Trump s raperem Kanye Westem. Muzikant po rozhovoru uvedl, že spolu probírali "multikulturní problémy", a pomocí hashtagu #2024 naznačil, že svou kandidaturu do čela USA nejspíše odsune o čtyři roky, aby nemusel soupeřit právě s Trumpem. Ani jeden z přítomných nepotvrdil, zdali bylo tématem schůzky také případné vystoupení rapera na inauguraci Trumpa.
Donald Trump a Kanye West
Donald Trump a Kanye West | Foto: Reuters

V úterý ráno se sešel raper Kanye West s nově zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten sdělil po schůzce novinářům, že spolu probírali "život". O schůzce píše deník The Guardian.

Raper později prolomil své několikaměsíční mlčení na Twitteru a uvedl, že s Trumpem řešili "multikulturní problémy", což doplnil hashtagem #2024. Ten naznačuje, že by West mohl odsunout svou kandidaturu do čela Ameriky z původně plánovaného roku 2020, aby nemusel s Trumpem soupeřit.

West za setkání sklidil kritiku od fanoušků na sociálních sítích. Lidem se nelíbilo, že se černošský raper, který často kritizuje rasové problémy v Americe, sešel s člověkem, který měl na nenávisti vůči druhým částečně založenou předvolební kampaň.

Nejspíše i proto se West rozhodl vystoupit na Twitteru, kde také uvedl, že je podle něj důležité si vytvořit vztah s novým prezidentem, "pokud opravdu chceme změnu".

Mezi tématy, která spolu řešili, pak West uvedl šikanu, podporu učitelů, změnu studijních osnov nebo násilí ve muzikantově domovském Chicagu.

Ani jeden z přítomných nepotvrdil, zdali bylo tématem schůzky také případné vystoupení rapera na inauguraci Trumpa. Podle amerických médií totiž tým nového prezidenta marně shání velké jméno na akci, při které by měl být uveden do úřadu.

Podle zákulisních informací deníku New York Post se sám prezident vyjádřil, že by si představoval někoho, jako je "Justin Timberlake a Bruno Mars", kteří však kvůli neshodám s jeho názory podobné vystoupení odmítají.

Kanye West vyjádřil své sympatie k Trumpovi již dříve. V půlce listopadu na koncertě prohlásil, že pokud by volil ve volbách, tak by podpořil právě republikánského kandidáta. Také uvedl, že Trumpova kampaň "inspirovala rasisty, aby se odhalili veřejnosti", což je podle něj začátek toho, aby se problém mohl vyřešit.

Pouhé tři dny po zmiňovaném koncertu skončil West v nemocnici kvůli vyčerpání a nedostatku spánku. Tam si pobyl měsíc, kdy si užíval mentálního odpočinku. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy