Kanye West odsunul kandidaturu na prezidenta. Přesvědčilo ho setkání s Trumpem

pv
14. 12. 2016 11:05
V úterý ráno se sešel nově zvolený americký prezident Donald Trump s raperem Kanye Westem. Muzikant po rozhovoru uvedl, že spolu probírali "multikulturní problémy", a pomocí hashtagu #2024 naznačil, že svou kandidaturu do čela USA nejspíše odsune o čtyři roky, aby nemusel soupeřit právě s Trumpem. Ani jeden z přítomných nepotvrdil, zdali bylo tématem schůzky také případné vystoupení rapera na inauguraci Trumpa.
Donald Trump a Kanye West
Donald Trump a Kanye West | Foto: Reuters

V úterý ráno se sešel raper Kanye West s nově zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten sdělil po schůzce novinářům, že spolu probírali "život". O schůzce píše deník The Guardian.

Raper později prolomil své několikaměsíční mlčení na Twitteru a uvedl, že s Trumpem řešili "multikulturní problémy", což doplnil hashtagem #2024. Ten naznačuje, že by West mohl odsunout svou kandidaturu do čela Ameriky z původně plánovaného roku 2020, aby nemusel s Trumpem soupeřit.

West za setkání sklidil kritiku od fanoušků na sociálních sítích. Lidem se nelíbilo, že se černošský raper, který často kritizuje rasové problémy v Americe, sešel s člověkem, který měl na nenávisti vůči druhým částečně založenou předvolební kampaň.

Nejspíše i proto se West rozhodl vystoupit na Twitteru, kde také uvedl, že je podle něj důležité si vytvořit vztah s novým prezidentem, "pokud opravdu chceme změnu".

Mezi tématy, která spolu řešili, pak West uvedl šikanu, podporu učitelů, změnu studijních osnov nebo násilí ve muzikantově domovském Chicagu.

Ani jeden z přítomných nepotvrdil, zdali bylo tématem schůzky také případné vystoupení rapera na inauguraci Trumpa. Podle amerických médií totiž tým nového prezidenta marně shání velké jméno na akci, při které by měl být uveden do úřadu.

Podle zákulisních informací deníku New York Post se sám prezident vyjádřil, že by si představoval někoho, jako je "Justin Timberlake a Bruno Mars", kteří však kvůli neshodám s jeho názory podobné vystoupení odmítají.

Kanye West vyjádřil své sympatie k Trumpovi již dříve. V půlce listopadu na koncertě prohlásil, že pokud by volil ve volbách, tak by podpořil právě republikánského kandidáta. Také uvedl, že Trumpova kampaň "inspirovala rasisty, aby se odhalili veřejnosti", což je podle něj začátek toho, aby se problém mohl vyřešit.

Pouhé tři dny po zmiňovaném koncertu skončil West v nemocnici kvůli vyčerpání a nedostatku spánku. Tam si pobyl měsíc, kdy si užíval mentálního odpočinku. 

 

Právě se děje

před 32 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy