Justin Bieber naboural na čtyřkolce dodávku a napadl řidiče

ČTK ČTK
2. 9. 2014 21:44
Bieberův právník tvrdí, že se jeho klient nechal vyprovokovat jedním senzacechtivým novinářem.
Justin Bieber neumí jezdit na čtyřkolce.
Justin Bieber neumí jezdit na čtyřkolce. | Foto: Reuters

Toronto - Popový zpěvák Justin Bieber byl v Kanadě zatčen za nebezpečné řízení a napadení osoby po páteční srážce jeho terénní čtyřkolky (ATV) s malou dodávkou. Krátce poté byl propuštěn podmínečně na svobodu a 29. září ho čeká soud. Uvedla to v úterý podle webu stanice BBC tamní policie.

Bieberův právník tvrdí, že se jeho klient nechal vyprovokovat jedním senzacechtivým novinářem.

Bieber zjevně narazil do dodávky a pak se začal prát. "Vyšetřování ukázalo, že po srážce došlo k fyzické potyčce mezi řidičem ATV a cestujícím v dodávce," řekl stanici CNN místní policejní mluvčí. O nějakém zranění se nezmínil. Nehoda se stala na silnici v provincii Ontario poblíž města Stratford, kde zpěvák žije.

Zpěvákův právník Brian Greenspan řekl, že incident vyprovokoval paparazzi. "Klidný víkendový pobyt Justina Biebera a (jeho přítelkyně) Seleny Gomez v ústraní Stratfordu bohužel narušila nežádoucí přítomnost paparazziho. To bohužel vyústilo v obvinění z nebezpečného řízení a napadení," uvedl podle BBC Greenspan v prohlášení.

Dvacetiletý Bieber coby dívčí idol plní svými skandály a konflikty se zákonem v poslední době stránky časopisů a novin často. Například v červenci jiný soud Bieberovi uložil za házení vajíček na sousedův dům dvouletý podmínečný trest, veřejně prospěšné práce, pokutu a také kurzy zvládání hněvu.

Rovněž v červenci zpěvák podle všeho unikl potížím za lednový let z Kanady do USA soukromým letadlem, na jehož palubě se prý bez zábran kouřila marihuana. Americký Federální úřadu pro letectví (FAA), který případ vyšetřoval, ale žádné nepřístojnosti nezjistil.

Měl se také zodpovídat před soudem ve Spojených státech kvůli lednovému řízení v Miami bez platného řidičského průkazu a pod vlivem alkoholu a drog. V polovině srpna se však dohodl s obžalobou na zastavení stíhání. V rámci dohody se přiznal k méně závažným proviněním: k bezohledné jízdě a že se bránil zatčení. Také slíbil zaslat 50 tisíc dolarů na charitu, podrobit se dvanáctihodinovému kurzu sebeovládání a zaplatit pokutu 500 dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy