Johnny Depp se rozvádí. Divoké manželství s Amber Heardovou nevydrželo ani rok a půl

Magazín Magazín
17. 8. 2016 11:06
Slavný hollywoodský pár se rozvádí. Johnny Depp a Amber Heardová se dohodli i na finančním vyrovnání a zrušení soudního příkazu, podle kterého se nesměla hvězda filmové série Piráti z Karibiku přiblížit ke své manželce do vzdálenosti 100 yardů.
Amber Heardová a Johnny Depp
Amber Heardová a Johnny Depp | Foto: ČTK

Johnny Depp a Amber Heardová se dohodli na rozvodu a vydali společné prohlášení, ve kterém tvrdí, že ani jeden z nich nezamýšlel způsobit tomu druhému fyzickou i emocionální újmu. O kauze hollywoodských hvězd informuje web BBC.

„Náš vztah byl intenzivní a vášnivý a občas nestálý, ale vždycky byl láskyplný,“ napsali.

Právníci třicetileté Heardové mezitím podali v úterý návrh na zrušení dočasného zákazu, podle kterého nesměl Depp svou ženu kontaktovat a přiblížit se k ní do vzdálenosti 100 yardů (cca 91,5 metru). Ve středu přitom mělo začít soudní přelíčení ohledně Deppova obvinění z domácího násilí.

Soudní příkaz byl tehdy vydán na základě svědectví Heardové, kterou měla hvězda filmové série Piráti z Karibiku napadnout začátkem letošního roku během jedné z hádek. Depp měl být opilý, vulgární a podle Heardové na ni fyzicky zaútočil a rozbil jí mobilní telefon.

Třiapadesátiletý herec jakékoliv obvinění ze strany své ženy vždy odmítal.

Za Deppa se postavila řada filmových osobností, které mu veřejně vyjádřily podporu. Například slavný režisér Terry Gilliam na Twitteru ironicky napsal, že Amber je lepší herečka, než si kdy myslel. Herec Paul Bettany dodal, že Deppa zná řadu let a nepoznal prý milejšího, zdvořilejšího a sladšího muže.

Zastánci Heardové poukazují na fakt, že veřejnost a filmaři mají tendenci stranit spíše celebritám než obětem, ilustrují to na případu komika Billa Cosbyho, píše deník The Guardian.

Pár, který v manželském svazku nevydržel ani rok a půl, se rovněž dohodl na finančním vyrovnání. Podle neoficiálních informací má Heardová získat sedm milionů dolarů, třicetiletá herečka a modelka se rozhodla, že blíže nespecifikovanou částku z rozvodu věnuje charitě.

Johnny Depp má dvě děti z předchozího manželství s francouzskou zpěvačkou, herečkou a modelkou Vanessou Paradis. Pro Heardovou šlo o první manželství.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Moskva podle Lavrova vyhostí kromě deseti amerických také tři polské diplomaty v reakci na stejný krok Varšavy, uvedla DPA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy