Jim Carrey pod kritikou. Zveřejnil fotku autistického dítěte

Magazín Magazín
3. 7. 2015 8:10
Jim Carrey použil na svém Twitteru fotografii autistického dítěte bez souhlasu jeho rodičů. Snímek po kritice smazal a následně se omluvil.
Jim Carrey
Jim Carrey | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Americký herec a komik Jim Carrey se stal terčem kritiky oregonské rodiny. Bez svolení totiž použil na svém Twitteru fotografii jejich autistického syna a ostře se ohradil proti novému nařízení kalifornského státu ohledně očkování dětí. Herec se později za své chování omluvil.

Rodiče čtrnáctiletého chlapce herce kritizují za to, že fotografii vytrhl z kontextu a jejich syna zesměšnil, píše BuzzFeed.

Populární komik se řadí do nepříliš početného tábora kalifornských občanů, kteří bojují proti povinnému očkování dětí. Podle nich totiž vakcíny obsahují neurotoxiny (látky poškozující nervový systém), a mohou tak způsobovat autismus. Nové nařízení teď ukládá rodičům v Kalifornii povinnost očkovat děti bez ohledu na náboženské vyznání či jiné výjimky.

"Kalifornská vláda řekla ano otravě dětí rtutí a hliníkem. Tato fašistická politika musí být zastavena," protestoval Jim Carrey na Twitteru.

Herec následně sdílel několik fotografií, mezi nimi i snímek čtrnáctiletého Alexe Echolse z Oregonu.

"Jim Carrey má obrovskou fanouškovskou základnu a opravdu se mi nelíbí, že použitím fotografie mého syna, navíc bez našeho vědomí, zkresluje realitu," reagovala naštvaně matka Karen Echols.

Slavný komik, kterého na Twitteru sleduje téměř 15 miliónů lidí, navíc podle Karen chlapce zesměšnil. Alex se totiž narodil se zvláštní genetickou poruchou, tuberkulózní sklerózou, která způsobuje vznik nezhoubných nádorů v celém těle i mozku, následkem čehož u mnoha pacientů vzniká i autismus.

"Alexův autismus je tedy způsoben vrozenou genetickou poruchou a ne následkem očkování," upřesnila jeho matka.

"Jsme znechucení tím, že celebrity používají takovéto fotky. Byla primárně určena k tomu, aby šířila povědomí o tuberkulózní skleróze nikoliv proto, aby byla zlehčována," dodal chlapcův strýc, který fotku na Twitteru objevil.

Alexova fotka byla z profilu Jima Carreyho stažena, když rodina podala stížnost z důvodu porušení autorských práv. Rodina kontaktovala i samotného herce, který se později za celou situaci omluvil.

Alexův příběh | Video: YouTube
 

Právě se děje

Další zprávy