reklama
 
 

Jim Carrey je před soudem, podle žaloby může za smrt své bývalé přítelkyně

20. 9. 2016 11:32
Herec Jim Carrey byl v pondělí předvolán k soudu v Los Angeles. Manžel jeho bývalé přítelkyně Cathriony Whitové, která loni v září spáchala sebevraždu, ho viní z účastí na její smrti. Podle obžaloby jí měl herec nelegálně poskytnout léky dostupné jen na lékařský předpis, a zavinit tak její smrt. Carrey veškerá obvinění důrazně popřel.

Smrt bývalé přítelkyně Jima Carreyho se bude řešit před soudem. Mark Burton, hollywoodský kameraman a manžel Cathriony Whitové, podal na kanadského komika žalobu k vrchnímu soudu v Los Angeles. Viní ho z toho, že jeho manželce nelegálně poskytl léky, které jí nakonec způsobily smrt. Informoval o tom časopis People.

"Je to hrozná škoda, že to takhle dopadlo. Nehodlám ale tolerovat tento nemilosrdný pokus zneužít mě nebo ženu, kterou jsem miloval. Psychickými problémy trpěla dávno před tím, než jsem ji poznal, a její tragický konec bohužel nebylo možné nikým a ničím odvrátit," uvedl Carrey v prohlášení.

Cathriona Whitová byla nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles loni 29. září, a to přesně týden poté, co se s ní slavný komik rozešel. Toxikologické testy provedené při soudní pitvě prokázaly, že před smrtí měla v krvi léky dostupné pouze na lékařský předpis. 

Podle obžaloby jí medikamenty poskytl Carrey, který věděl, že Whitová trpí depresemi a o sebevraždu se několikrát pokusila už v minulosti. Mark Burton rovněž obvinil herce z toho, že se chtěl zbavit odpovědnosti, když tvrdil, že Whitová si vzala léky bez jeho vědomí.

Bývalá modelka byla s hercem poprvé spatřena koncem roku 2012, když spolu již půl roku tvořili pár. V březnu následujícího roku herec přiznal, že vztah skončil. Dohromady se dali znovu o dva měsíce později. K definitivnímu rozchodu mělo dojít v září 2015.

Za Marka Burtona se provdala v Las Vegas v roce 2013, žili ale odděleně a podle bulvárních médií se chtěli rozvést.  

autor: pej | 20. 9. 2016 11:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama