Jim Carrey je před soudem, podle žaloby může za smrt své bývalé přítelkyně

pej
20. 9. 2016 11:32
Herec Jim Carrey byl v pondělí předvolán k soudu v Los Angeles. Manžel jeho bývalé přítelkyně Cathriony Whitové, která loni v září spáchala sebevraždu, ho viní z účastí na její smrti. Podle obžaloby jí měl herec nelegálně poskytnout léky dostupné jen na lékařský předpis, a zavinit tak její smrt. Carrey veškerá obvinění důrazně popřel.
Jim Carrey
Jim Carrey | Foto: Profimedia.cz

Smrt bývalé přítelkyně Jima Carreyho se bude řešit před soudem. Mark Burton, hollywoodský kameraman a manžel Cathriony Whitové, podal na kanadského komika žalobu k vrchnímu soudu v Los Angeles. Viní ho z toho, že jeho manželce nelegálně poskytl léky, které jí nakonec způsobily smrt. Informoval o tom časopis People.

"Je to hrozná škoda, že to takhle dopadlo. Nehodlám ale tolerovat tento nemilosrdný pokus zneužít mě nebo ženu, kterou jsem miloval. Psychickými problémy trpěla dávno před tím, než jsem ji poznal, a její tragický konec bohužel nebylo možné nikým a ničím odvrátit," uvedl Carrey v prohlášení.

Cathriona Whitová byla nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles loni 29. září, a to přesně týden poté, co se s ní slavný komik rozešel. Toxikologické testy provedené při soudní pitvě prokázaly, že před smrtí měla v krvi léky dostupné pouze na lékařský předpis. 

Podle obžaloby jí medikamenty poskytl Carrey, který věděl, že Whitová trpí depresemi a o sebevraždu se několikrát pokusila už v minulosti. Mark Burton rovněž obvinil herce z toho, že se chtěl zbavit odpovědnosti, když tvrdil, že Whitová si vzala léky bez jeho vědomí.

Bývalá modelka byla s hercem poprvé spatřena koncem roku 2012, když spolu již půl roku tvořili pár. V březnu následujícího roku herec přiznal, že vztah skončil. Dohromady se dali znovu o dva měsíce později. K definitivnímu rozchodu mělo dojít v září 2015.

Za Marka Burtona se provdala v Las Vegas v roce 2013, žili ale odděleně a podle bulvárních médií se chtěli rozvést.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy