Nechci černou, ale růžovou budoucnost. Youtuberka Myslivcová kandiduje do voleb za Úsvit

Magazín mp, Magazín
9. 8. 2016 14:00
Mladá blogerka a youtuberka Dominika Myslivcová bude kandidovat v krajských volbách za Úsvit a Blok proti islamizaci. Při této příležitosti natočila nový videoklip Změnu tu my nechcem, který věnovala „všem ženám, které se chtějí cítit bezpečně v naší zemi“.
Dominika Myslivcová: Změnu tu my nechcem | Video: YouTube

Známá youtuberka Dominika Myslivcová oznámila, že kandiduje v krajských volbách jako nestraník za Úsvit a Blok proti islamizaci pod heslem „Nechci černou, ale růžovou budoucnost".

Usilovat o místo v krajském zastupitelstvu bude v Moravskoslezském kraji ze třetí pozice kandidátky. Při této příležitosti natočila nový videoklip Změnu tu my nechcem. Skladbu věnovala „všem ženám, které se chtějí cítit bezpečně v naší zemi“.

„Je potřeba chránit naši zemi a zajistit pro nás všechny růžovou budoucnost, protože jinak je jen otázka času, kdy dojde k útoku i na nás,“ vysvětlila kandidaturu Myslivcová.

Hnutí chce zařazením youtuberky na kandidátku oslovit především mladé lidi. „Dominika Myslivcová v posledních dnech rozvířila internet svým videem z Teplic, kde mladé generaci, která politiku tolik nesleduje, ukázala problém islamizace naší země,“ řekl předseda strany Miroslav Lidinský.

Video Změnu tu my nechcem zveřejnila Myslivcová v úterý 9. srpna na YouTube, v čase publikace článku mělo přes 12 tisíc zhlédnutí a pod klipem se rozjela vášnivá diskuse.

Myslivcové, jejíž youtubový kanál odebírá necelých 126 tisíc lidí, uživatelé buď píší, že se přiživuje na xenofobních náladách, nebo jí děkují, že pojmenovala jejich obavy z bezpečnosti.

Někteří lidé se ironicky ptají, jestli jim může vysvětlit, proč jezdí na dovolenou do Spojených arabských emirátů, když pak zpívá proti lidem v „šátcích a hábitech“.

Dominika Myslivcová si založila na YouTube kanál v roce 2010, za tu dobu mají její videa téměř 69 milionů zhlédnutí. Mezi nejúspěšnější klip patří skladba Barbie girl z roku 2011, kterou k dnešnímu dni zhlédlo přes 56 milionů lidí.

Ostravská rodačka se v minulosti stala například reklamní tváří minerálních vod Ondrášovka nebo O2. Loni ji do své kampaně zařadila iniciativa HateFree Culture, projekt Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR.

Sluníčkáři by právo šaría schválili, nevím, co se jim honí hlavou. Se mnou souhlasí 95 procent lidí, říká zpěvačka Olivie Žižková. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 16 minutami

Gruzínské parlamentní volby podle odhadů vyhrál Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho

Parlamentní volby v Gruzii podle čtyř různých průzkumů vyhrála vládnoucí strana Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho. Tři průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, jí podle gruzínských televizních stanic připisují více než 50 procent hlasů, což by znamenalo šanci na vytvoření kabinetu bez koalice. Čtvrtý průzkum uvádí 41 procent pro Gruzínský sen.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Vrchařskou 11. etapu Vuelty vyhrál Gaudu, v čele zůstal Roglič

Jedenáctou etapu Vuelty s pěti vrchařskými prémiemi vyhrál francouzský cyklista David Gaudu. Průběžný lídr Primož Roglič dojel ve skupince se svým největším soupeřem Richardem Carapazem a udržel červený trikot lídra.

Čtyřiadvacetiletý Gaudu vyhrál po 170 kilometrech v závěrečném stoupání na Alto de la Farrapona souboj o etapový triumf se Španělem Marcem Solerem, jemuž na posledních desítkách metrů nadělil čtyři sekundy. Člen týmu Groupama-FDJ si v etapě, jež zahrnovala jedno stoupání třetí kategorie a čtyři první kategorie, připsal první vítězství na Grand Tour.

Z původní sedmičlenné skupiny uprchlíků, která vstupovala do závěrečného stoupání, projela na třetím a čtvrtém místě cílem s odstupem 52 sekund dvojice z týmu Sunweb Michael Storer, Mark Donovan.

Po pátečním překvapivém útoku Rogliče v závěru rovinaté etapy, jenž mu zajistil návrat do červeného trikotu, se dnes adepti na celkové prvenství do žádných nástupů nepouštěli. Obhájce loňského prvenství Roglič přijel do cíle se ztrátou 1:03 minuty na vítěze desátý hned za Carapazem, s nímž má v průběžném hodnocení stejný čas. Solerovi zajistila účast v úniku posun z celkově desátého místa na šesté.

Svůj nejlepší výsledek na letošní Vueltě zaznamenal Jan Hirt, jenž se dlouho držel s nejlepšími a obsadil 21. pozici s odstupem 1:44 za Gauduem. Zdeněk Štybar dojel do cíle osmdesátý s téměr půlhodinovou ztrátou.

Další souboje v horách čekají cyklisty v neděli, kdy se jede pouze 109 km dlouhá, ale o to náročnější 12. etapa se závěrečným obávaným stoupáním na Angliru. Jeden z nejnáročnějších výstupů v profesionální cyklistice nabízí na posledních sedmi kilometrech průměrný sklon 13 procent a některé úseky mají hodnotu před 20 procent.

Další zprávy