Hvězda Top Gearu pod palbou kritiky. Vyhodí Clarksona z BBC?

jaz
23. 8. 2014 8:00
Jeden z hlavních protagonistů zábavného motoristického pořadu Top Gear čelí delší dobu kritice z řad televizní stanice BBC, která seriál produkuje. Vedení už nechce tolerovat jeho rasistické poznámky.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Profimédia.cz

Londýn Jeremy Clarkson sice vydělává televizní stanici BBC nemalé peníze díky celosvětově oblíbenému pořadu Top Gear, přesto mu nyní vedení vzkázalo, že ani on není nedotknutelný.

Vedoucí vysílání BBC Danny Cohen řekl médiím na Mezinárodním televizním festivalu v Edinburghu, že nedávný skandál s nevhodně použitým slovem bude mít dopad na Clarksonovo další působení v seriálu.

Před časem Jeremy při natáčení Top Gearu totiž použil známou anglickou dětskou říkanku, ve které změnil jedno slovo na výraz, které hanlivě označuje člověka tmavé barvy pleti. On sám ale toto obvinění popírá, i když přiznal, že při zpětném poslechu ve sluchátkách to tak opravdu mohlo znít.

Nikdo není větší než BBC

Nebylo to ale poprvé, kdy prostořeký Clarkson zvedl ze židle vedení televizní stanice. Už před časem použil při natáčení použil výraz "slope", který sice v překladu znamená šikmá plocha, ale může se také vykládat jako hanlivé označení lidí asijského původu.

"Neexistuje jeden pořad nebo osoba, která je větší než BBC, to je jasné každému, kdo tady pracuje," řekl Danny Cohen The Telegraph. Zároveň také nařídil interní vyšetřování seriálu, aby se podobné skandály nemohly opakovat.

Cohen se ale i přesto domnívá, že nelze Jeremyho Clarksona označit za rasistu. Jen prý při svém vtipkování před kamerou nešťastně volí slova, která pak působí nevhodně.

Nedávné vyjádření šéfa vysílání je tak druhým varováním pro hvězdu Top Gearu, která i přes svůj přínos BBC může velmi snadno skončit bez práce.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

Dálnici D7 na Kladensku uzavřela nehoda dvou aut, pět lidí je zraněných

Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut. Pět lidí včetně malého dítěte utrpělo zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová.

"Bylo tam pět zraněných, z toho jedno dítě ve věku do jednoho roku," uvedla Zemanová. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Homolové dítě z nehody vyvázlo s lehkým zraněním. Vrtulník ho přepravil do Fakultní nemocnice v Praze Motole.

Jedna žena utrpěla středně těžké zranění, skončila ve střešovické nemocnici. Ostatní cestující, dva muži a žena, měli lehká poranění. Záchranáři je odvezli do nemocnic v Kladně a Motole.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla nehoda hlášena krátce po 17:45, auta bourala mezi kilometry 12 až 12,5 ve směru na Chomutov. Dálnice je neprůjezdná mezi 9. a 18. kilometrem. Na místě přistával vrtulník záchranné služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy