Robin z HIMYM prodělala během natáčení seriálu rakovinu

jaz
24. 4. 2015 12:34
Známá herečka z divácky oblíbeného seriálu Jak jsem poznal vaši matku (HIMYM) prozradila, že jí před lety diagnostikovali rakovinu vaječníků.
Cobie Smulders
Cobie Smulders | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles – Kanadská herečka Cobie Smulders, která se proslavila v roli Robin Scherbatsky ve známém sitcomu, otevřeně promluvila o své rakovině. Lékaři jí diagnózu sdělili během natáčení třetí sezóny seriálu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother).

"Měla jsem nádory na obou vaječnících a rakovina se rozšířila do lymfatických uzlin a okolních tkání," řekla pro květnové číslo časopisu Woman´s Health s tím, že jí tehdy bylo 25 let.

Během dvou let podstoupila léčbu, během které jí lékaři odstranili rakovinovou tkáň, přičemž přišla o část vaječníků. Hrozilo, že nikdy nebude moct přirozeně otěhotnět.

Dnes třiatřicetiletá Cobie čeká se svým manželem, kterého si vzala v roce 2012, druhé dítě. Společně už vychovávají dceru Shaelyn.

"Asi nebudu mít nikdy pocit, že jsem nad rakovinou vyhrála. Už je to ale pět let a já se snažím myslet pozitivně a poučit se z toho. A pokud můžu přispět k povědomí o této nemoci, udělám to," vysvětlila důvody, proč se o svém onemocnění rozhodla veřejně promluvit.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy