Robin z HIMYM prodělala během natáčení seriálu rakovinu

jaz
24. 4. 2015 12:34
Známá herečka z divácky oblíbeného seriálu Jak jsem poznal vaši matku (HIMYM) prozradila, že jí před lety diagnostikovali rakovinu vaječníků.
Cobie Smulders
Cobie Smulders | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles – Kanadská herečka Cobie Smulders, která se proslavila v roli Robin Scherbatsky ve známém sitcomu, otevřeně promluvila o své rakovině. Lékaři jí diagnózu sdělili během natáčení třetí sezóny seriálu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother).

"Měla jsem nádory na obou vaječnících a rakovina se rozšířila do lymfatických uzlin a okolních tkání," řekla pro květnové číslo časopisu Woman´s Health s tím, že jí tehdy bylo 25 let.

Během dvou let podstoupila léčbu, během které jí lékaři odstranili rakovinovou tkáň, přičemž přišla o část vaječníků. Hrozilo, že nikdy nebude moct přirozeně otěhotnět.

Dnes třiatřicetiletá Cobie čeká se svým manželem, kterého si vzala v roce 2012, druhé dítě. Společně už vychovávají dceru Shaelyn.

"Asi nebudu mít nikdy pocit, že jsem nad rakovinou vyhrála. Už je to ale pět let a já se snažím myslet pozitivně a poučit se z toho. A pokud můžu přispět k povědomí o této nemoci, udělám to," vysvětlila důvody, proč se o svém onemocnění rozhodla veřejně promluvit.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy