reklama
 
 

Filmový producent Weinstein byl propuštěn na kauci. Ze sexuálních útoků ho už obvinilo 70 žen

9. 7. 2018 16:43
Filmového producenta obvinila ze sexuálního obtěžování i znásilnění již sedmdesátka žen. Americký soudce Weinsteina propustil v pondělí na kauci. Weinsteinův právní zástupce ale podle agentury AP očekává, že vůči jeho mandantovi budou vznesena další obvinění.

New York - Americký soudce v pondělí propustil na kauci filmového producenta Harveyho Weinsteina, zadržovaného na základě obvinění ze sexuálního útoku už od třetí ženy. Weinsteinův právní zástupce ale podle agentury AP očekává, že vůči jeho mandantovi budou vznesena další obvinění.

Weinsteinův právník Ben Brafman u newyorského soudu argumentoval, že neexistuje žádný důvod pro obavy, že by se jeho 66letý mandant mohl pokusit o útěk. Weinstein podle něj pokládá všechna obvinění za falešná.

Nová obvinění proti Weinsteinovi byla oznámena začátkem měsíce. Producent byl přitom už v květnu obviněn ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů, kterých se dopustil na dvou ženách. V květnu se sám dostavil na služebnu policie na Manhattanu a soud jej posléze propustil na kauci jednoho milionu dolarů (22 milionů korun).

Weinsteina obvinilo v posledních měsících ze sexuálních útoků více než sedmdesát žen, včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Jeho případ následovala záplava dalších odhalení podobných činů a dal také vzniknout celosvětové kampani #MeToo proti obtěžování a sexuálnímu násilí na ženách.

autor: ČTK | 9. 7. 2018 16:43

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama