Clooney donutil bulvár k omluvě. Psal lži o jeho snoubence

ČTK ČTK
10. 7. 2014 15:26
Anglické bulvární noviny zveřejnily informace, které George Clooney považoval za nebezpečné. Ostře proti nim zasáhl a dosáhl stažení textu.
George Clooney
George Clooney | Foto: Reuters

Londýn - Britský bulvární list Daily Mail ve středu odstranil ze svých internetových stránek článek o americkém herci Georgovi Clooneym, jeho snoubence Amal Alamuddinové a její matce.

Podle zpravodajského serveru CNN za tím stojí hercovo prohlášení, že zpráva je "naprosto vymyšlená" a dokonce i "nebezpečná". Daily Mail se následně omluvil a uvedl, že celou záležitost důkladně prošetří.

Sporný článek se na webových stránkách listu objevil v pondělí a v úterý vyšel v tištěné podobě. I když ho Daily Mail stáhl, neustále se jeho přebrané verze objevují na stovkách dalších serverech. Proto se herec rozhodl proti němu protestovat.

"Daily Mail otiskl naprosto vymyšlenou zprávu o tom, že matka mé snoubenky s naším sňatkem nesouhlasí z náboženských důvodů," uvedl Clooney ve vyjádření, které otiskl americký list USA Today.

Bulvárem obtěžovaný herec

Herec je pochopitelně zvyklý na mediální dezinformace, na nepotvrzené zprávy z "informovaných zdrojů", které se o celebritách jeho postavení objevují prakticky denně a málokdy na ně reaguje.

George Clooney
George Clooney | Foto: Reuters

"Ale tato lež má širší souvislosti. Zneužívat náboženské rozpory tam, kde žádné nejsou, je v této době nezodpovědné, a spíše až nebezpečné," napsal ve svém vyjádření.

Podle vyjádření internetové verze Daily Mail nešlo o vymyšlenou informaci, ale o "zprávu obstaranou v dobré víře uznávanou a důvěryhodnou novinářkou na volné noze". 

 

Právě se děje

Další zprávy