Legendární Sophia Loren poprvé v ČR. Bude volit Českou Miss

13. 3. 2014 10:55
Koncem března do Česka vůbec poprvé zavítá legendární herečka Sophia Loren. Přijala pozvání zúčastnit se slavnostního vyhlašování České Miss.
Sophia Loren
Sophia Loren | Foto: isifa.com/Getty

Během desetiletého trvání České Miss bývá pravidlem, že post čestného porotce je obsazován slavnými tvářemi. V minulosti se akce zúčastnili například Alain Delon, Ivana Trump, Jean-Claude Van Damme, Claudia Cardinale nebo v loňském roce Ornella Muti.

FOTO Česká Miss slaví 10 let. Co dělají vítězky? >>

Letošní jubilejní ročník poctí svou přítomností jeden ze sex symbol 60. let a držitelka dvou Oscarů, devětasedmdesátiletá Sophia Loren, která svou kariéru odstartovala také coby účastnice soutěže krásy.

"Je to dáma, která má co říct současným ženám bez ohledu na běh času. Je dobrým příkladem toho, jak lze s krásou a talentem celoživotně zacházet. Těším se upřímně na setkání s hvězdou večera," nechala se slyšet ředitelka soutěže Michaela Maláčová.

Do povědomí diváků se Sophia Loren zapsala filmy jako Horalka, manželství po italsku, Včera, dnes a zítra nebo Verdikt. Zahrála si po boku Marcella Mastroianniho, Carryho Granta, Paula Newmana, Marlona Branda a dalších.

Sophia Loren zasedne v porotě během přímého přenosu České Miss, který odvysílá TV Prima v sobotu 29. března.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy