FOTO Hřebejk, Abbasová, Klus. Když celebrity pomáhají

jaz
11. 3. 2014 23:47
Do osvětové kampaně se zapojila řada českých osobností, jejichž fotografie mohou zájemci vidět během roku v několika městech.
Anna Geislerová a Jan Hřebejk
Anna Geislerová a Jan Hřebejk | Foto: debra-cz.org, debra-cz.org / Lucie Robinson

Praha - Už čtvrtým rokem vydává občanské sdružení DEBRA společně se svou patronkou, herečkou Jitkou Čvančarovou, výjimečný kalendář na podporu lidí trpících nemocí motýlích křídel (bulózní epidermolýzou).

Dvanáct osobností se objeví na dvanácti fotografiích ve formě kalendáře, zápisníků i putovní výstavy, která začala 1. března v prostorách budovy Českého rozhlasu v Praze.

Jiří Bartoška, Anna Geislerová, Tomáš Klus, Jan Hřebejk, Lejla Abbasová, Dan Bárta a další slavné osobnosti pózovaly pro dobrou věc fotografce Lucii Robinson.

Tématem letošního ročníku je blízkost, která je pro lidi s tímto onemocněním velmi vzácná. Bulózní epidermolýza je totiž genetická nemoc, která se projevuje velmi křehkou a citlivou pokožkou i vnitřními orgány, což může vést k bolestivým poraněním i smrti. Zatím nebyl objeven lék, a tak se sdružení snaží pomoci ve formě financování léčby, výživových doplňků i ozdravných pobytů.

Program výstavy:

březen - vestibul budovy ČRo, Praha
duben - Fakultní nemocnice Brno
duben - Národní technická knihovna Praha, NGO market
květen - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
červen - park ostrova Kampa, Praha
červenec- Fakultní nemocnice Motol, Praha
srpen - Mělník

 

Právě se děje

před 46 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy