Facebook tleská Zuckerbergovi. Přiznal tři potraty své ženy

jaz
5. 8. 2015 7:46
Šéf Facebooku na konci července oznámil, že bude otcem. Zároveň přiznal, čím vším si se ženou na cestě k vytouženému dítěti museli projít. Lidé mu za jeho upřímnost děkují.
Foto: Mark Zuckerbert / Facebook

Praha – Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg oznámil na svém profilu, že se konečně stane otcem. Není to ale poprvé, kdy s manželkou Priscillou Chan očekávají příchod dítěte. Předchozí tři těhotenství skončila potratem.

"Priscilla a já máme několik zajímavých novinek: čekáme holčičku! Bude to nová kapitola v našich životech. Byli jsme tak šťastní, že jsme se mohli dotknout života lidí na celém světě – Cilla jako lékař a pedagog a já prostřednictvím této komunity a filantropie. Nyní se budeme soustředit, aby byl svět lepším místem pro naše děti a další generace," napsal Mark na Facebook a mimo jiné se svým fanouškům svěřil, že se o dítě snažili už řadu let. Vždy to ale skončilo nezdarem.

Oba se na dítě moc těšili, plánovali a představovali si, jaké to bude. O to větší přišlo zklamání, když o něho přišli. Mark se přiznal, že ví, že lidé o takovéto zkušenosti moc nemluví. Mají totiž pocit, že si za to mohou sami a je s nimi něco v nepořádku. S Priscillou se ale rozhodli svěřit se přátelům a byli překvapeni, kolik z nich řešilo to samé.

"V dnešním otevřeném a propojeném světě nás nemá diskuse o těchto otázkách vzdalovat, ale dávat dohromady. Vytvářet porozumění a dávat naději," píše Mark a doufá, že bude téma potratů odtabuizováno.

Jeho otevřenost na Facebooku ocenily téměř dva miliony fanoušků svými lajky, přes 100 tisíc lidí přidalo komentáře díků nebo se podělilo s vlastními zkušenostmi. "Prošli jsme si osmi potraty, takže znám tu bolest. Teď ale máme dvě krásné adoptované děti a máte pravdu, sdílení zkušeností s ostatními, kteří to chápou, pomáhá," píše Markovi jedna z uživatelek. "Hlavou mi šlo, že jsem vadná, vinná a k ničemu. Nakonec tahle zkušenost ze mě udělala silnější osobu plnou lásky a porozumění a mohla jsem se plně soustředit na chvíli, kdy moje dítě konečně přišlo na svět," přidává se další.

Mark také doufá, že vše špatné je zažehnáno a bude moci brzy přivítat svou vysněnou holčičku. Už na ultrazvuku mu totiž ukazuje palec nahoru. Oba jsou zdraví a navíc Priscillino těhotenství je v tak pokročilém stádiu, že riziko potratu je už minimální.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 4 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy