Facebook tleská Zuckerbergovi. Přiznal tři potraty své ženy

jaz
5. 8. 2015 7:46
Šéf Facebooku na konci července oznámil, že bude otcem. Zároveň přiznal, čím vším si se ženou na cestě k vytouženému dítěti museli projít. Lidé mu za jeho upřímnost děkují.
Foto: Mark Zuckerbert / Facebook

Praha – Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg oznámil na svém profilu, že se konečně stane otcem. Není to ale poprvé, kdy s manželkou Priscillou Chan očekávají příchod dítěte. Předchozí tři těhotenství skončila potratem.

"Priscilla a já máme několik zajímavých novinek: čekáme holčičku! Bude to nová kapitola v našich životech. Byli jsme tak šťastní, že jsme se mohli dotknout života lidí na celém světě – Cilla jako lékař a pedagog a já prostřednictvím této komunity a filantropie. Nyní se budeme soustředit, aby byl svět lepším místem pro naše děti a další generace," napsal Mark na Facebook a mimo jiné se svým fanouškům svěřil, že se o dítě snažili už řadu let. Vždy to ale skončilo nezdarem.

Oba se na dítě moc těšili, plánovali a představovali si, jaké to bude. O to větší přišlo zklamání, když o něho přišli. Mark se přiznal, že ví, že lidé o takovéto zkušenosti moc nemluví. Mají totiž pocit, že si za to mohou sami a je s nimi něco v nepořádku. S Priscillou se ale rozhodli svěřit se přátelům a byli překvapeni, kolik z nich řešilo to samé.

"V dnešním otevřeném a propojeném světě nás nemá diskuse o těchto otázkách vzdalovat, ale dávat dohromady. Vytvářet porozumění a dávat naději," píše Mark a doufá, že bude téma potratů odtabuizováno.

Jeho otevřenost na Facebooku ocenily téměř dva miliony fanoušků svými lajky, přes 100 tisíc lidí přidalo komentáře díků nebo se podělilo s vlastními zkušenostmi. "Prošli jsme si osmi potraty, takže znám tu bolest. Teď ale máme dvě krásné adoptované děti a máte pravdu, sdílení zkušeností s ostatními, kteří to chápou, pomáhá," píše Markovi jedna z uživatelek. "Hlavou mi šlo, že jsem vadná, vinná a k ničemu. Nakonec tahle zkušenost ze mě udělala silnější osobu plnou lásky a porozumění a mohla jsem se plně soustředit na chvíli, kdy moje dítě konečně přišlo na svět," přidává se další.

Mark také doufá, že vše špatné je zažehnáno a bude moci brzy přivítat svou vysněnou holčičku. Už na ultrazvuku mu totiž ukazuje palec nahoru. Oba jsou zdraví a navíc Priscillino těhotenství je v tak pokročilém stádiu, že riziko potratu je už minimální.

 

Právě se děje

teď

O post hlavního hygienika mají zájem tři uchazeči, Gottwaldovou vláda odvolala v půlce března

O post hlavního hygienika, který je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví, mají zájem tři uchazeči. Přihlášky zájemci posílali do pondělní půlnoci, další obálky proto podle mluvčí mohou být ještě na cestě. Předchozí hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou vláda odvolala v polovině března, krátce po začátku šíření koronaviru v Česku. Vedením úřadu byla dočasně pověřená Jarmila Rážová, která vedla středočeskou krajskou hygienu.

Vláda oznámila odvolání Gottvaldové 12. března. "Podle našeho paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici," řekl tehdy premiér Babiš. Hlasování kabinetu bylo podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jednomyslné.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 59 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy