Facebook tleská Zuckerbergovi. Přiznal tři potraty své ženy

jaz
5. 8. 2015 7:46
Šéf Facebooku na konci července oznámil, že bude otcem. Zároveň přiznal, čím vším si se ženou na cestě k vytouženému dítěti museli projít. Lidé mu za jeho upřímnost děkují.
Foto: Mark Zuckerbert / Facebook

Praha – Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg oznámil na svém profilu, že se konečně stane otcem. Není to ale poprvé, kdy s manželkou Priscillou Chan očekávají příchod dítěte. Předchozí tři těhotenství skončila potratem.

"Priscilla a já máme několik zajímavých novinek: čekáme holčičku! Bude to nová kapitola v našich životech. Byli jsme tak šťastní, že jsme se mohli dotknout života lidí na celém světě – Cilla jako lékař a pedagog a já prostřednictvím této komunity a filantropie. Nyní se budeme soustředit, aby byl svět lepším místem pro naše děti a další generace," napsal Mark na Facebook a mimo jiné se svým fanouškům svěřil, že se o dítě snažili už řadu let. Vždy to ale skončilo nezdarem.

Oba se na dítě moc těšili, plánovali a představovali si, jaké to bude. O to větší přišlo zklamání, když o něho přišli. Mark se přiznal, že ví, že lidé o takovéto zkušenosti moc nemluví. Mají totiž pocit, že si za to mohou sami a je s nimi něco v nepořádku. S Priscillou se ale rozhodli svěřit se přátelům a byli překvapeni, kolik z nich řešilo to samé.

"V dnešním otevřeném a propojeném světě nás nemá diskuse o těchto otázkách vzdalovat, ale dávat dohromady. Vytvářet porozumění a dávat naději," píše Mark a doufá, že bude téma potratů odtabuizováno.

Jeho otevřenost na Facebooku ocenily téměř dva miliony fanoušků svými lajky, přes 100 tisíc lidí přidalo komentáře díků nebo se podělilo s vlastními zkušenostmi. "Prošli jsme si osmi potraty, takže znám tu bolest. Teď ale máme dvě krásné adoptované děti a máte pravdu, sdílení zkušeností s ostatními, kteří to chápou, pomáhá," píše Markovi jedna z uživatelek. "Hlavou mi šlo, že jsem vadná, vinná a k ničemu. Nakonec tahle zkušenost ze mě udělala silnější osobu plnou lásky a porozumění a mohla jsem se plně soustředit na chvíli, kdy moje dítě konečně přišlo na svět," přidává se další.

Mark také doufá, že vše špatné je zažehnáno a bude moci brzy přivítat svou vysněnou holčičku. Už na ultrazvuku mu totiž ukazuje palec nahoru. Oba jsou zdraví a navíc Priscillino těhotenství je v tak pokročilém stádiu, že riziko potratu je už minimální.

 

Právě se děje

Další zprávy