Elton John se oženil. S partnerem již vychovává dvě děti

ČTK ČTK
22. 12. 2014 10:04
Elton John uzavřel sňatek se svým dlouholetým partnerem Davidem Furnishem, se kterým vychovává dva adoptované syny.
Elton John a David Furnish po uzavření manželství
Elton John a David Furnish po uzavření manželství | Foto: Instagram Elton John

Londýn - Britský zpěvák Elton John uzavřel v neděli 21. prosince sňatek se svým partnerem Davidem Furnishem poté, co přesně před devíti lety vstoupili do registrovaného partnerství. Informovaly o tom zpravodajské stanice BBC a Sky News s odvoláním na umělcovo oznámení na internetu.

Zpěvák zveřejnil fotku sebe a svého partnera po podpisu oficiální listiny na svém profilu na Instagramu. "Po právní stránce je hotovo. A teď na obřad," komentoval ji zpěvák.

Výměna snubních prstýnků. "Sdílejte lásku," píše Elton John na Instagramu.
Výměna snubních prstýnků. "Sdílejte lásku," píše Elton John na Instagramu. | Foto: Instagram Elton John

John a Furnish využili toho, že Británie letos schválila sňatky osob stejného pohlaví a umožnila těm, kteří jsou v partnerství, svazek formálně povýšit na plnohodnotnou úroveň odpovídající aktuální legislativě.

Osoby stejného pohlaví smějí v Británii uzavírat sňatky od března. Dosud mohly uzavírat registrované partnerství, což jim podle britských zákonů zaručovalo stejné právní postavení jako sezdaným heterosexuálním párům, ale pojmově nešlo o manželství.

John a Furnish patřili v Británii mezi první homosexuální páry, které uzavřely registrované partnerství po schválení příslušného zákona v roce 2005. Vychovávají spolu dva chlapce, tříletého Zacharyho a 23měsíčního Elijaha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy