Dolce a Gabbana se opřeli do gayů: Mají syntetické děti!

ČTK ČTK
16. 3. 2015 19:00
Prohlášení slavných návrhářů se dotklo zpěváka Eltona Johna, který vyzval k bojkotu jejich značky.
Elton John a David Furnish
Elton John a David Furnish | Foto: Reuters

Řím – Italský časopis Panorama minulý týden ve svém internetovém vydání citoval na Sicílii narozeného Dolceho, který prohlásil: "Narodíte se a máte matku a otce. Alespoň by to tak mělo být. Proto nevěřím na chemické děti, syntetické děti, dělohy k pronajmutí." Dolceho značka mezi své klienty počítá například zpěvačku Madonnu či modelku Naomi Campbell.

V reakci na prohlášení Dolceho a Gabbany dal Elton na svůj účet na Instagramu fotografii návrhářů v černých závojích a připsal: "Jak se opovažujete mluvit o mých nádherných dětech jako o 'syntetických'? Styďte se, že jste zvedli své ukvapeně odsuzující prstíky proti nitroděložnímu oplodnění. Vaše archaické myšlení je zastaralé, stejně jako vaše móda. Já už nikdy neobléknu značku Dolce and Gabbana. #BojkotujteDolceGabbana."

Dolce a Gabbana byli partnery, ale jejich romantický vztah skončil a nyní jsou provázáni jen společným podnikáním. V neděli k rozhovoru v časopise Panorama dodali, že mluvili jen o vlastních názorech - a neměli v úmyslu soudit chování někoho jiného.

"Věříme pevně v demokracii a myslíme si, že svoboda projevu k ní neodmyslitelně patří. Mluvili jsme o našem pohledu na svět, ale nehodlali jsme nijak soudit volbu jiných lidí. Věříme ve svobodu a lásku," uvedl Gabbana v prohlášení.

Na letošní přehlídce v Miláně bylo tématem ženské módy v podání D&G právě mateřství. Modelky v květinových sukních a šatech na molo vyšly s dětmi v náručí a šaty předváděla také italská modelka Bianca Balti, která byla ve vysokém stupni těhotenství.

Elton John, který se netají svou homosexualitou, veřejně vystupuje ve prospěch rovnoprávnosti komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT).

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy