Dolce a Gabbana se opřeli do gayů: Mají syntetické děti!

ČTK ČTK
16. 3. 2015 19:00
Prohlášení slavných návrhářů se dotklo zpěváka Eltona Johna, který vyzval k bojkotu jejich značky.
Elton John a David Furnish
Elton John a David Furnish | Foto: Reuters

Řím – Italský časopis Panorama minulý týden ve svém internetovém vydání citoval na Sicílii narozeného Dolceho, který prohlásil: "Narodíte se a máte matku a otce. Alespoň by to tak mělo být. Proto nevěřím na chemické děti, syntetické děti, dělohy k pronajmutí." Dolceho značka mezi své klienty počítá například zpěvačku Madonnu či modelku Naomi Campbell.

V reakci na prohlášení Dolceho a Gabbany dal Elton na svůj účet na Instagramu fotografii návrhářů v černých závojích a připsal: "Jak se opovažujete mluvit o mých nádherných dětech jako o 'syntetických'? Styďte se, že jste zvedli své ukvapeně odsuzující prstíky proti nitroděložnímu oplodnění. Vaše archaické myšlení je zastaralé, stejně jako vaše móda. Já už nikdy neobléknu značku Dolce and Gabbana. #BojkotujteDolceGabbana."

Dolce a Gabbana byli partnery, ale jejich romantický vztah skončil a nyní jsou provázáni jen společným podnikáním. V neděli k rozhovoru v časopise Panorama dodali, že mluvili jen o vlastních názorech - a neměli v úmyslu soudit chování někoho jiného.

"Věříme pevně v demokracii a myslíme si, že svoboda projevu k ní neodmyslitelně patří. Mluvili jsme o našem pohledu na svět, ale nehodlali jsme nijak soudit volbu jiných lidí. Věříme ve svobodu a lásku," uvedl Gabbana v prohlášení.

Na letošní přehlídce v Miláně bylo tématem ženské módy v podání D&G právě mateřství. Modelky v květinových sukních a šatech na molo vyšly s dětmi v náručí a šaty předváděla také italská modelka Bianca Balti, která byla ve vysokém stupni těhotenství.

Elton John, který se netají svou homosexualitou, veřejně vystupuje ve prospěch rovnoprávnosti komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy