Depeche Mode v Praze. Jaký byl koncert? Lidi málo "pařili"

red, ČTK
11. 2. 2014 13:44
Depeche Mode se v rámci Delta Machine Tour představili v pražské O2 Areně. Koncert si nenechalo ujít přes 17 tisíc lidí. Jaké jsou na vystoupení Davea Gahana a jeho party ohlasy?
Depeche Mode
Depeche Mode | Foto: Reuters

Praha - Zejména písně ze svých zvukově podobných alb Violator z roku 1990 a loňského Delta Machine zahrála na svém koncertu v zaplněné pražské O2 Areně britská kapela Depeche Mode. Ze dvou desítek písní tvořily skladby z těchto desek polovinu. Koncert podle pořadatelů navštívilo 17 tisíc lidí.  

Ohlasy na koncert

Na diskusních fórech fanouškovských stránek Depechemode.cz panovala shoda nad skvělým výkonem kapely, diskuze se však vedla kolem místy nedostatečného "nasazení" fanoušků v některých sektorech k sezení: "Naše 102 celkem slušný level, od začátku většina stála a pár lidí i tančilo a zpívalo. Zato sektor 101 dřepěl komplet celý až do Behind The Wheel. Nevydržel jsem to a dvakrát jsem na ně křičel, ať se probudí. Asi po třetí skladbě tam na nás přišel pořadatel a snažil se nás všechny, co řádili na schodech, usadit. Naštěstí jsme ho všichni ignorovali," popisoval situaci na tribunách přispěvatel Ota.

Setlist pražského koncertu Depeche Mode
Setlist pražského koncertu Depeche Mode | Foto: Twitter

"Fanynky ocenily pupík Davida Gahana odhalený pod vestičkou při laškování se stojanem od mikrofonu během Policy of Truth i jeho následný kratičký, leč výživný „tanec u tyče“," všiml si detailu Jiří Janda píšící pro web Protišedi.cz.

"Depeche Mode se celkově mohou pochlubit věrným a dobře naladěným publikem … Mnozí z nich už jsou čtyřicátnici a neváhali do O2 Areny vzít své děti, aby viděly, co jejich rodiče doprovází celý život," postřehl Daniel Maršalík pro web iReport.cz.

"Plno je na ochozech, na tanečním parketu, u barů i na chodbách. Tisíce lidí napjatě čekají na britské rodáky. Tentokrát si hudebníci dávají na čas, na pódiu se objevují až krátce před devátou hodinou," popsal atmosféru před začátkem koncertu Kryštof Benoni pro stránky Českého rozhlasu.

Doporučujeme: Podívejte se na fotografie z koncertu od Lukáše Bíby z IHned.cz

Depeche Mode tak pondělním koncertem navázali na své předchozí tuzemské vystoupení z loňského července na stadionu v pražském Edenu. Vůbec poprvé se "depešáci" v ČR představili v roce 1988. Skupina vznikla v roce 1980 v britském Basildonu.

 

Právě se děje

Další zprávy