Dcera Jaroslava Tvrdíka vyhrála prestižní modelingovou soutěž. Jsem pyšný táta, pochlubil se

ČTK ČTK, pv
24. 11. 2016 10:32
Češka Jana Tvrdíková zvítězila ve 33. ročníku modelingové soutěže Elite Model Look. Vítězka je dcerou bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka, který se úspěchem dcery pochlubil na Twitteru, kde napsal, že je "pyšný táta". S vítězstvím Tvrdíkové se pojí kontrakty do výše čtyř milionů korun. Elite Model Look, dříve známá pod názvem Look of the Year, je jednou z největších a nejprestižnějších modelingových soutěží na světě. Mezi její objevy patří třeba Američanka Cindy Crawfordová.
Foto: Profimedia.cz

Teprve patnáctiletá Češka Jana Tvrdíková vyhrála prestižní modelingovou soutěž Elite Model Look. V soutěži, která se poprvé konala v portugalském Lisabonu, uspěla v konkurenci dalších 62 modelů a modelek z 36 zemí světa. Mezi muži vyhrál Nigerijec Davidson Obennebo.

Vítězka je dcerou bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka, který v současnosti jako zástupce čínské firmy CEFC pro Evropu působí i v představenstvu fotbalové Slavie. Ten se na Twitteru pochlubil vítězstvím dcery, které pogratuloval, a napsal: "Pyšný táta".

Podle RTP Notícias se s vítězstvím Tvrdíkové a Obenneboa pojí kontrakty do výše čtyř milionů korun. Všech 15 finalistů, mezi nimiž bylo deset dívek a pět chlapců, získalo dvouletý kontrakt se světovou sítí modelingové agentury Elite.

Foto: Repro Twitter.com

Elite Model Look, dříve známá pod názvem Look of the Year, je jednou z největších a nejprestižnějších modelingových soutěží na světě. Pořádá ji agentura Elite Model Management od roku 1983 a mezi její objevy patří světoznámé hvězdy, jako třeba Američanky Cindy Crawfordová a Stephanie Seymourová, Brazilky Gisele Bündcheová a Alessandra Ambrosiová, Španělka Inés Sastreová nebo Němka Diane Krugerová.

Dívky z Česka zaznamenávají v soutěži úspěch pravidelně. Jana Tvrdíková je pátou Češkou, která v soutěži uspěla. Naposledy slavila vítězství před dvěma lety Barbora Podzimková.

Patnáctiletá a 178 centimetrů vysoká Tvrdíková letos na podzim v ČR zvítězila v soutěži Schwarzkopf Elite Model Look a řekla tehdy, že jejím koníčkem je sport a že se ráda učí jazyky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy