Dcera Jaroslava Tvrdíka vyhrála prestižní modelingovou soutěž. Jsem pyšný táta, pochlubil se

ČTK ČTK, pv
24. 11. 2016 10:32
Češka Jana Tvrdíková zvítězila ve 33. ročníku modelingové soutěže Elite Model Look. Vítězka je dcerou bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka, který se úspěchem dcery pochlubil na Twitteru, kde napsal, že je "pyšný táta". S vítězstvím Tvrdíkové se pojí kontrakty do výše čtyř milionů korun. Elite Model Look, dříve známá pod názvem Look of the Year, je jednou z největších a nejprestižnějších modelingových soutěží na světě. Mezi její objevy patří třeba Američanka Cindy Crawfordová.
Foto: Profimedia.cz

Teprve patnáctiletá Češka Jana Tvrdíková vyhrála prestižní modelingovou soutěž Elite Model Look. V soutěži, která se poprvé konala v portugalském Lisabonu, uspěla v konkurenci dalších 62 modelů a modelek z 36 zemí světa. Mezi muži vyhrál Nigerijec Davidson Obennebo.

Vítězka je dcerou bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka, který v současnosti jako zástupce čínské firmy CEFC pro Evropu působí i v představenstvu fotbalové Slavie. Ten se na Twitteru pochlubil vítězstvím dcery, které pogratuloval, a napsal: "Pyšný táta".

Podle RTP Notícias se s vítězstvím Tvrdíkové a Obenneboa pojí kontrakty do výše čtyř milionů korun. Všech 15 finalistů, mezi nimiž bylo deset dívek a pět chlapců, získalo dvouletý kontrakt se světovou sítí modelingové agentury Elite.

Foto: Repro Twitter.com

Elite Model Look, dříve známá pod názvem Look of the Year, je jednou z největších a nejprestižnějších modelingových soutěží na světě. Pořádá ji agentura Elite Model Management od roku 1983 a mezi její objevy patří světoznámé hvězdy, jako třeba Američanky Cindy Crawfordová a Stephanie Seymourová, Brazilky Gisele Bündcheová a Alessandra Ambrosiová, Španělka Inés Sastreová nebo Němka Diane Krugerová.

Dívky z Česka zaznamenávají v soutěži úspěch pravidelně. Jana Tvrdíková je pátou Češkou, která v soutěži uspěla. Naposledy slavila vítězství před dvěma lety Barbora Podzimková.

Patnáctiletá a 178 centimetrů vysoká Tvrdíková letos na podzim v ČR zvítězila v soutěži Schwarzkopf Elite Model Look a řekla tehdy, že jejím koníčkem je sport a že se ráda učí jazyky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy