Používejte selský rozum, vyzval Tom Hanks nakažený koronavirem. Herec se cítí lépe

Magazín Magazín
24. 3. 2020 8:59
Tom Hanks oznámil dva týdny potom, co se u něj a jeho ženy Rity Wilsonové objevily příznaky koronaviru, že se cítí lépe. Doporučil také, aby lidé používali zdravý rozum a zůstali doma, a povzbudil je tím, že se pandemii nakonec podaří zastavit.
Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová na premiéře filmu Atlas mraků v roce 2012
Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová na premiéře filmu Atlas mraků v roce 2012 | Foto: Reuters

Tom Hanks po celou dobu, co se léčí s nemocí Covid-19, komunikuje prostřednictvím sociálních sítí se svými fanoušky. Teď jim oznámil, že se jeho stav zlepšuje. V neděli, dva týdny potom, co se u něj a jeho ženy projevily příznaky nemoci, sdílel zatím nejoptimističtější příspěvek. "Čau lidi. Je to dva týdny, co jsme měli první symptomy, a je nám lépe. Domácí izolace funguje takto: Nikoho nenakazíte a od nikoho to nechytnete. Selský rozum, ne?" vzkázal fanouškům.

Oba herci byli týden hospitalizovaní, a nyní se léčí doma. "Nějakou dobu to potrvá, ale když se postaráme jeden o druhého, pomůžeme si, kde budeme moct, a vzdáme se určitého pohodlí, i tohle pomine. Zvládneme to," dodal herec ke koronaviru.

Manželský pár se nakazil v Austrálii, kde je nyní také v izolaci ve svém domě. Tom Hanks zde natáčel biografický film o Elvisu Presleyem, v němž ztvární zpěvákova manažera Toma Parkera. Natáčení snímku Baze Luhrmanna však bylo kvůli pandemii přerušeno.

Hanks i Wilsonová informují fanoušky o průběhu onemocnění od samého začátku. "Co teď? Zdravotníci mají pravidla, která musíme dodržovat," napsali manželé na Instagram potom, co se u nich potvrdila pozitivita na onemocnění Covid-19. "Budeme testováni, pozorováni, a zůstaneme v izolaci tak dlouho, jak si to bude vyžadovat veřejné zdraví," uvedli. "Brát to den po dni, nic víc. Budeme přidávat posty a aktualizace. Opatrujte se!" vzkázali.

V průběhu karantény zveřejnila Rita Wilsonová také video, které nazvala Karanténa podporuje bláznovství. Předvádí na něm, jak se vypořádává s odtržením od světa. Rapuje slovo od slova skladbu od kapely Naughty by Nature, přičemž třímá v ruce sci-fi román. 

Karanténa dělá zázraky. Manželka Toma Hankse začala v izolaci rapovat | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 40 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy