Používejte selský rozum, vyzval Tom Hanks nakažený koronavirem. Herec se cítí lépe

Magazín Magazín
24. 3. 2020 8:59
Tom Hanks oznámil dva týdny potom, co se u něj a jeho ženy Rity Wilsonové objevily příznaky koronaviru, že se cítí lépe. Doporučil také, aby lidé používali zdravý rozum a zůstali doma, a povzbudil je tím, že se pandemii nakonec podaří zastavit.
Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová na premiéře filmu Atlas mraků v roce 2012
Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová na premiéře filmu Atlas mraků v roce 2012 | Foto: Reuters

Tom Hanks po celou dobu, co se léčí s nemocí Covid-19, komunikuje prostřednictvím sociálních sítí se svými fanoušky. Teď jim oznámil, že se jeho stav zlepšuje. V neděli, dva týdny potom, co se u něj a jeho ženy projevily příznaky nemoci, sdílel zatím nejoptimističtější příspěvek. "Čau lidi. Je to dva týdny, co jsme měli první symptomy, a je nám lépe. Domácí izolace funguje takto: Nikoho nenakazíte a od nikoho to nechytnete. Selský rozum, ne?" vzkázal fanouškům.

Oba herci byli týden hospitalizovaní, a nyní se léčí doma. "Nějakou dobu to potrvá, ale když se postaráme jeden o druhého, pomůžeme si, kde budeme moct, a vzdáme se určitého pohodlí, i tohle pomine. Zvládneme to," dodal herec ke koronaviru.

Manželský pár se nakazil v Austrálii, kde je nyní také v izolaci ve svém domě. Tom Hanks zde natáčel biografický film o Elvisu Presleyem, v němž ztvární zpěvákova manažera Toma Parkera. Natáčení snímku Baze Luhrmanna však bylo kvůli pandemii přerušeno.

Hanks i Wilsonová informují fanoušky o průběhu onemocnění od samého začátku. "Co teď? Zdravotníci mají pravidla, která musíme dodržovat," napsali manželé na Instagram potom, co se u nich potvrdila pozitivita na onemocnění Covid-19. "Budeme testováni, pozorováni, a zůstaneme v izolaci tak dlouho, jak si to bude vyžadovat veřejné zdraví," uvedli. "Brát to den po dni, nic víc. Budeme přidávat posty a aktualizace. Opatrujte se!" vzkázali.

V průběhu karantény zveřejnila Rita Wilsonová také video, které nazvala Karanténa podporuje bláznovství. Předvádí na něm, jak se vypořádává s odtržením od světa. Rapuje slovo od slova skladbu od kapely Naughty by Nature, přičemž třímá v ruce sci-fi román. 

Karanténa dělá zázraky. Manželka Toma Hankse začala v izolaci rapovat | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy