reklama
 
 

Chris Brown se dostane z vězení, přiznal porušení podmínky

10. 5. 2014 10:19
Nositel Grammy byl odsouzen k podmínečnému trestu za zbití své ex-přítelkyně Rihanny v roce 2009. Do vězení se dostal v březnu za nedodržením detoxikační kůry.

Los Angeles - Americký zpěvák Chris Brown nejspíš brzy opustí vězení, kde je od 14. března za porušení pětiletého podmínečného trestu za napadení své bývalé přítelkyně Rihanny. Uvedl to v pátek jeho advokát, podle kterého se tak stane, protože pětadvacetiletý držitel Grammy se k porušení podmínky nyní u soudu přiznal, a dostal tak menší trest.

Advokát se vyjádřil poté, co soud v Los Angeles v pátek odsoudil zpěváka za porušení podmínky, za což mu hrozily čtyři roky žaláře, jen k ročnímu vězení. Tato doba zahrnuje kromě doby za mřížemi i dosavadní čas strávený na kůrách a veřejně prospěšných pracích.

"Očekávám, že Chris opustí vězení před koncem víkendu či v pondělí," řekl  advokát Mark Geragos.

Brown byl odsouzen za zbití Rihanny v roce 2009 k stovkám dnů veřejně prospěšných prací s pětiletou zkušební dobou. Podmínky trestu však opakovaně porušil. A to například nedodržením detoxikační kůry, kterou mu soud tehdy také nařídil spolu s kurzem proti domácímu násilí a zákazem se k popové hvězdě Rihanně přiblížit blíž než na 100 yardů (91,5 metru).

Brown, který proslul písněmi Run It nebo Kiss Kiss, napadl Rihannu v únoru 2009 v předvečer předávání cen Grammy. Na internetu se poté objevily fotografie Rihanniny zkrvavené a potlučené tváře. Zpěvák se za svůj čin omluvil.

autor: ČTK | 10. 5. 2014 10:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama