Princ George slaví první narozeniny. Už i sám chodí

ČTK ČTK
22. 7. 2014 8:00
Malý princ dostal jako dárek oficiální fotografii, na které sám chodí. Oslava bude probíhat v rodinném kruhu v Kensingtonském paláci.
Malý princ už sám chodí
Malý princ už sám chodí | Foto: Reuters

Londýn - V Británii byla zveřejněna oficiální fotografie malého prince George k jeho prvním narozeninám. Ze snímku je patrné, že George již dokáže s jistotou sám chodit, uvedla v neděli agentura AFP.

Princ George, který slaví své první narozeniny  právě dnes (22. července), byl vyfotografován před několika týdny na výstavě motýlů v londýnském Přírodopisném muzeu.

"Princ George byl velmi živý a velmi sebejistý - je to velmi rozhodný malý chlapec," řekl fotograf John Stillwell, který prince na snímku zachytil.

Georgeovi rodiče, vévoda a vévodkyně z Cambridge, uspořádají pro svého syna narozeninovou oslavu v úterý ve svém bytě v Kensingtonském paláci.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Skotská premiérka oznámila, že chce referendum o nezávislosti už příští rok

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová řekla, že chce uspořádat druhé referendum o nezávislosti Skotska "už v příštím roce". Informoval o tom deník The Times. Plebiscit o odtržení od zbytku Spojeného království se v zemi konal už v roce 2014, proti novému hlasování se staví ústřední vláda v Londýně.

Předsedkyně Skotské národní strany (SNP) předpokládá, že se hlasování uskuteční na počátku mandátu příštího skotského parlamentu, jehož poslance vyberou voliči v květnu následujícího roku.

"Skotsko by mělo dostat příležitost vybrat si, zda se stane nezávislým, v počáteční spíše než pozdější fázi mandátu příštího parlamentu," prohlásila v televizi ITV Border. Dodala, že konkrétnější časové rozmezí hodlá oznámit před květnovými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy