Boris Johnson čeká s manželkou dalšího potomka. Počet dětí premiér už nekomentuje

ČTK ČTK
31. 7. 2021 18:53
Manželka britského premiéra Borise Johnsona v sobotu oznámila na sociálních sítích, že je znovu těhotná. Dítě by mělo přijít na svět na konci letošního roku. Páru se loni narodil první syn. Sedmapadesátiletý britský premiér má ale více potomků z předchozích vztahů. Jejich počet nekomentuje.
Boris Johnson a jeho v pořadí už třetí manželka Carrie Johnsonová, která je o 23 let mladší než britský premiér.
Boris Johnson a jeho v pořadí už třetí manželka Carrie Johnsonová, která je o 23 let mladší než britský premiér. | Foto: ČTK

"Vnímám jako neuvěřitelné požehnání, že jsem znovu těhotná, a současně se cítím jako uzlíček nervů," napsala Carrie Johnsonová. Dítě se má narodit v prosinci. Premiérova žena také uvedla, že na začátku letošního roku potratila, což jí zlomilo srdce.

Carrie Johnsonová doufá, že její příběh a otevřenost ohledně potratu dá jiným ženám sílu nevzdávat své šance na další těhotenství. "Problémy ohledně plodnosti mohou být velmi těžké, obzvlášť, když na sociálních sítích jako je Instagram to vždy vypadá, že vše jde v životě jen hladce," napsala.

Loni na konci dubna se páru narodil syn Wilfred Lawrie Nicholas, jejich první společné dítě. Boris Johnson a Carrie Symondsová tehdy ještě nebyli sezdaní. Vzali se při soukromém obřadu v Londýně letos v květnu.

Sedmapadesátiletý britský premiér má více potomků z předchozích vztahů. Jejich přesný počet nekomentuje. Čtyři děti má se svou bývalou manželkou Marinou Wheelerovou a přinejmenším další jedno dítě má z nemanželského vztahu, uvedla agentura AP.

Video: Jako malý Boris Johnson. Novorozenec má kštici jako britský premiér, je z něj celebrita

Jako malý Boris Johnson. Ve třech měsících má novorozenec kštici jako britský premiér, je z něj celebrita | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy