Bill Cosby je nevinný, napsal Kanye West na Twitteru

Kultura Kultura
11. 2. 2016 9:05
Americký raper Kanye West včera vydal nové album The Life of Pablo a pár hodit nato se nechal slyšet, že je 53 milionů dolarů v mínusu. O finanční pomoc požádal přes Twitter zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, kterého veřejně poprosil o miliardu dolarů. Za ně by rád realizoval své nápady.
Kanye West
Kanye West | Foto: ČTK

Americký raper Kanye West, který v neděli vydal nové album The Life of Pablo, napsal na svůj Twitter, že Bill Cosby je nevinný. Věta okamžitě vzbudila na sociální síti pobouření.

West nenapsal žádné vysvětlení ani další komentář. Tweet sdílelo téměř 36 tisíc uživatelů, další desetitisíce lidí na něj reagovaly. Raper později zveřejnil další status, který se tématu vůbec netýkal, píše CNN. Komentoval v něm vzhled nových bot Nike, které navrhl LeBron James.

Herce Billa Cosbyho loni obvinilo více než 50 žen ze sexuálního napadení. Ta se však odehrála před desítkami let a časová lhůta pro jejich možné vyšetření už uplynula. Cosby obvinění údajně zneužitých žen dlouhodobě odmítá.

Jeho právníci tvrdí, že všechna jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit. Soud herce obvinil pouze v jednom případě a v lednu jej propustil na kauci ve výši jednoho milionů dolarů.

Na Westův tweet rozhořčeně reagovala komička Sarah Silverman: „Kanye!! To snad nemyslíš vážně. 50 ŽEN. Kvůli promlčení ZNÁSILNĚNÍ mají smůlu.“

Situaci také okomentoval komik a moderátor Billy Eichman: „Jsme si jistí, že Kanye není jen postava ze Zoolandera?“ Narážel tím na svéráznou komedii s Benem Stillerem.

Raper pobouřil i své fanoušky, kteří se cítí jeho prohlášením zklamáni. V ironickém duchu píší o tom, že za jeho tweet můžou drogy nebo fakt, že Kanye je zkrátka hloupý.

Pocity tisíců příznivců amerického muzikanta shrnul uživatel „brad espozito“, který vyjádřil svůj názor skrze gif z filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů. Na něm Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi vyjadřuje velké zklamání z toho, že se jeho žák Anakin Skywalker (Hayden Christensen) přidal k temné straně Síly.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy