Bill Cosby je nevinný, napsal Kanye West na Twitteru

Kultura Kultura
11. 2. 2016 9:05
Americký raper Kanye West včera vydal nové album The Life of Pablo a pár hodit nato se nechal slyšet, že je 53 milionů dolarů v mínusu. O finanční pomoc požádal přes Twitter zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, kterého veřejně poprosil o miliardu dolarů. Za ně by rád realizoval své nápady.
Kanye West
Kanye West | Foto: ČTK

Americký raper Kanye West, který v neděli vydal nové album The Life of Pablo, napsal na svůj Twitter, že Bill Cosby je nevinný. Věta okamžitě vzbudila na sociální síti pobouření.

West nenapsal žádné vysvětlení ani další komentář. Tweet sdílelo téměř 36 tisíc uživatelů, další desetitisíce lidí na něj reagovaly. Raper později zveřejnil další status, který se tématu vůbec netýkal, píše CNN. Komentoval v něm vzhled nových bot Nike, které navrhl LeBron James.

Herce Billa Cosbyho loni obvinilo více než 50 žen ze sexuálního napadení. Ta se však odehrála před desítkami let a časová lhůta pro jejich možné vyšetření už uplynula. Cosby obvinění údajně zneužitých žen dlouhodobě odmítá.

Jeho právníci tvrdí, že všechna jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit. Soud herce obvinil pouze v jednom případě a v lednu jej propustil na kauci ve výši jednoho milionů dolarů.

Na Westův tweet rozhořčeně reagovala komička Sarah Silverman: „Kanye!! To snad nemyslíš vážně. 50 ŽEN. Kvůli promlčení ZNÁSILNĚNÍ mají smůlu.“

Situaci také okomentoval komik a moderátor Billy Eichman: „Jsme si jistí, že Kanye není jen postava ze Zoolandera?“ Narážel tím na svéráznou komedii s Benem Stillerem.

Raper pobouřil i své fanoušky, kteří se cítí jeho prohlášením zklamáni. V ironickém duchu píší o tom, že za jeho tweet můžou drogy nebo fakt, že Kanye je zkrátka hloupý.

Pocity tisíců příznivců amerického muzikanta shrnul uživatel „brad espozito“, který vyjádřil svůj názor skrze gif z filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů. Na něm Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi vyjadřuje velké zklamání z toho, že se jeho žák Anakin Skywalker (Hayden Christensen) přidal k temné straně Síly.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy