reklama
 
 

Rodák z Ostravy se stane prvním „bezpohlavním“ modelem v Indii. Chce bourat stereotypy

10. 1. 2017
Petr Nitka pracuje v posledních letech s předními módními návrháři i fotografy, v únoru ho čeká přehlídka v Indii, a bude tak prvním „unisexuálním“ modelem. „Chceme bourat stereotypy v indické módě,“ tvrdí ředitel přehlídky.
Doporučujeme

Androgynní model Petr Nitka se stane historicky prvním „bezpohlavním“ manekýnem, který se v Indii představí na nadcházející módní přehlídce Lakmé Fashion Week. Ta začíná 1. února.

Český rodák již v minulosti předváděl na jihoafrickém týdnu módy a v portfoliu má řadu spoluprací s významnými módními designéry a fotografy.

Instagram petrnitka: Just a bit of controversy* Merry Xmas Guys!! #fashionrevolution2017 #petrnitka #genderqueer #genderneutral #androgynous #androgynousmodel #transbeauty #trans #xmas #model #czechmodel #fashion #czechmodel #genderfluid #terryrichardson @michalxvx @indimodels #indimodelsaa

„Chceme bourat stereotypy v indické módě,“ vysvětluje ředitel přehlídky Jaspreet Chandok, proč oslovil zrovna Nitku. Ten chce v Indii ukázat jak modely z pánské, tak i dámské konfekce. Věří, že móda je pokaždé jiná a jedinečná. Zároveň jde o gesto podpory sexuálním menšinám v zemi. 

Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy se o módu zajímal odmala, po střední škole vycestoval do Spojených států a později do Austrálie. Tam se seznámil s fotografem Bharathanem Kangatheranem, načež se jeho fotky začaly objevovat v módních časopisech.

Instagram petrnitka: #petrnitka #fashion #fashionlive2016 #androgynous #androgynousmodel #genderqueer #genderneutral #transbeauty #model #czechmodel #bratislava #fashionweek #nongender

„Myslím si, že v České republice je těžší prosadit se jako někdo, kdo vyčnívá z davu. V modelingu to podle mě platí dvojnásob. V tomto odvětví u nás platí jasně daná kritéria a něco jako androgynní model v Česku ještě nebylo. Odmala jsem měl spíše ženské uvažování a asi i pohled na svět. Můj vzhled byl také vždy unisexuální,“ řekl v rozhovoru pro web Móda.cz.

Zlomový byl pro něj rok 2015, kdy jeho snímky publikoval významný magazín Ondine. To odstartovalo spolupráci se světovými návrháři i fotografy, korejský filmař Sungmoo Mason Heo o něm natočil dokument Petr Nitka – The androgynous.

Instagram petrnitka: Indian Fashion & LGBT Revolution- 1st Feb - 5th Feb #petrnitka #lakmefashionweek #india #mumbai #transbeauty #transmodel #genderqueer #genderneutral #trans #transgender #fashion #model #czechmodel #unisex #genderfluid #revolution2017 #lgbt #indialgbt #gay #fashionrevolution2017 #fashionshow

autor: Magazín

Související

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama