Rodák z Ostravy se stane prvním „bezpohlavním“ modelem v Indii. Chce bourat stereotypy

Magazín Magazín
10. 1. 2017 10:23
Petr Nitka pracuje v posledních letech s předními módními návrháři i fotografy, v únoru ho čeká přehlídka v Indii, a bude tak prvním „unisexuálním“ modelem. „Chceme bourat stereotypy v indické módě,“ tvrdí ředitel přehlídky.
Petr Nitka
Petr Nitka | Foto: facebook.com/petr.nitka

Androgynní model Petr Nitka se stane historicky prvním „bezpohlavním“ manekýnem, který se v Indii představí na nadcházející módní přehlídce Lakmé Fashion Week. Ta začíná 1. února.

Český rodák již v minulosti předváděl na jihoafrickém týdnu módy a v portfoliu má řadu spoluprací s významnými módními designéry a fotografy.

„Chceme bourat stereotypy v indické módě,“ vysvětluje ředitel přehlídky Jaspreet Chandok, proč oslovil zrovna Nitku. Ten chce v Indii ukázat jak modely z pánské, tak i dámské konfekce. Věří, že móda je pokaždé jiná a jedinečná. Zároveň jde o gesto podpory sexuálním menšinám v zemi. 

Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy se o módu zajímal odmala, po střední škole vycestoval do Spojených států a později do Austrálie. Tam se seznámil s fotografem Bharathanem Kangatheranem, načež se jeho fotky začaly objevovat v módních časopisech.

„Myslím si, že v České republice je těžší prosadit se jako někdo, kdo vyčnívá z davu. V modelingu to podle mě platí dvojnásob. V tomto odvětví u nás platí jasně daná kritéria a něco jako androgynní model v Česku ještě nebylo. Odmala jsem měl spíše ženské uvažování a asi i pohled na svět. Můj vzhled byl také vždy unisexuální,“ řekl v rozhovoru pro web Móda.cz.

Zlomový byl pro něj rok 2015, kdy jeho snímky publikoval významný magazín Ondine. To odstartovalo spolupráci se světovými návrháři i fotografy, korejský filmař Sungmoo Mason Heo o něm natočil dokument Petr Nitka – The androgynous.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy