Irenka z Dědictví: Co dnes dělá a proč odmítla Bolka?

jaz / kol
6. 2. 2014 23:30
Pro Šárku Vojtkovou byla postava Irenky ve známém filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág osudovou rolí, která ovlivnila její další život. Před kameru se však nikdy nevrátila.
Bolek Polívka a Šárka Vojtková
Bolek Polívka a Šárka Vojtková | Foto: Profimédia

Praha - Mladičkou modelku Šárku Vojtkovou přivedl tehdy na konkurz dvorní fotograf Bolka Polívky. Režisérce Věře Chytilové padla hned do oka.

Šárka Vojtková si samotné natáčení velmi užívala, po premiéře se však dostavily první negativní zkušenosti. Lidé měli, tehdy sotva dvacetiletou dívku tak silně fixovanou k postavě brněnské prostitutky, že se nemohla řadu let vyhnout dotěrným pohledům, dokonce i slovním útokům.

"Najednou se z veselé, sebejisté a téměř neznámé Šárky stala proslavená Irenka. Vyjít ven byl stresový zážitek, všichni se za mnou otáčeli, nebyla jsem na to připravená," prozradila Šárka v rozhovoru pro deník Blesk. Dodnes přesto lituje, že nenatočila více filmů, díky kterým by ji lidé přestali spojovat s Irenkou.

Útěk do Itálie

Závist a pomluvy ji tak záhy donutily odstěhovat se s italským přítelem do jeho rodné země, kde ji nikdo neznal, a kde se v klidu mohla věnovat podnikání. Jejím oborem se na mnoho let stala móda a textil, později stylistika a kosmetika.

Trailer k druhému dílu Dědictví
Trailer k druhému dílu Dědictví | Video:

Před více jak deseti lety se opět vrátila do republiky a rozjela svůj podnik ve velkém. Otevřela si salon krásy a ke kosmetice postupně připojila i kosmetickou medicínu, plastiku i jiné lékařské služby.

Od konce roku 2012 je jednačtyřicetiletá Šárka matkou dcery Marie Julie, kterou má se svým přítelem.

Dědictví 2? Ne, děkuji

V loňském roce se o ni opět zvedla vlna zájmu spojená s natáčením druhého dílu Dědictví, kde se objeví řada původních postav. I pro Irenku by se ve scénáři našlo místo. Ten se jí ale podle všeho moc nezamlouval.

"Z Irenky se stala maminka a asi se nechce opět objevit v roli ženy k ničemu a schopné všeho," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz herec a autor scénáře Bolek Polívka.

Premiéra filmu i samotné natáčení tak proběhly bez jedné z hlavních postav prvního dílu.

 

Právě se děje

Další zprávy