Irenka z Dědictví: Co dnes dělá a proč odmítla Bolka?

jaz / kol
6. 2. 2014 23:30
Pro Šárku Vojtkovou byla postava Irenky ve známém filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág osudovou rolí, která ovlivnila její další život. Před kameru se však nikdy nevrátila.
Bolek Polívka a Šárka Vojtková
Bolek Polívka a Šárka Vojtková | Foto: Profimédia

Praha - Mladičkou modelku Šárku Vojtkovou přivedl tehdy na konkurz dvorní fotograf Bolka Polívky. Režisérce Věře Chytilové padla hned do oka.

Šárka Vojtková si samotné natáčení velmi užívala, po premiéře se však dostavily první negativní zkušenosti. Lidé měli, tehdy sotva dvacetiletou dívku tak silně fixovanou k postavě brněnské prostitutky, že se nemohla řadu let vyhnout dotěrným pohledům, dokonce i slovním útokům.

"Najednou se z veselé, sebejisté a téměř neznámé Šárky stala proslavená Irenka. Vyjít ven byl stresový zážitek, všichni se za mnou otáčeli, nebyla jsem na to připravená," prozradila Šárka v rozhovoru pro deník Blesk. Dodnes přesto lituje, že nenatočila více filmů, díky kterým by ji lidé přestali spojovat s Irenkou.

Útěk do Itálie

Závist a pomluvy ji tak záhy donutily odstěhovat se s italským přítelem do jeho rodné země, kde ji nikdo neznal, a kde se v klidu mohla věnovat podnikání. Jejím oborem se na mnoho let stala móda a textil, později stylistika a kosmetika.

Trailer k druhému dílu Dědictví
Trailer k druhému dílu Dědictví | Video:

Před více jak deseti lety se opět vrátila do republiky a rozjela svůj podnik ve velkém. Otevřela si salon krásy a ke kosmetice postupně připojila i kosmetickou medicínu, plastiku i jiné lékařské služby.

Od konce roku 2012 je jednačtyřicetiletá Šárka matkou dcery Marie Julie, kterou má se svým přítelem.

Dědictví 2? Ne, děkuji

V loňském roce se o ni opět zvedla vlna zájmu spojená s natáčením druhého dílu Dědictví, kde se objeví řada původních postav. I pro Irenku by se ve scénáři našlo místo. Ten se jí ale podle všeho moc nezamlouval.

"Z Irenky se stala maminka a asi se nechce opět objevit v roli ženy k ničemu a schopné všeho," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz herec a autor scénáře Bolek Polívka.

Premiéra filmu i samotné natáčení tak proběhly bez jedné z hlavních postav prvního dílu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy