Čech je mistrem světa, jeho vlaštovka doletěla nejdál

ČTK ČTK
6. 5. 2012 16:45
Vlaštovka Tomáše Becka urazila v hangáru na letišti v Salcburku 50,37 metru
Tomáš Beck (uprostřed)
Tomáš Beck (uprostřed) | Foto: Redbull Paper Wings Contest

Vídeň - Mistrem světa v jedné z disciplín mezinárodního šampionátu v letu s papírovými vlaštovkami se stal mladý Čech Tomáš Beck. 

Mezi 250 účastníky z 83 zemí se jeho papírové vlaštovce podařilo dolétnout nejdál, do vzdálenosti 50,37 metru. V hangáru na letišti v Salcburku se v sobotu soutěžilo také v kategorii akrobatický let a nejdelší let na čas.

"Je to neuvěřitelná zkušenost. Důležitá je vlaštovka, technika a také trocha potřebného štěstí. A já jsem dnes to štěstí měl," řekl podle agentury APA český závodník po úspěšném klání.

V soutěžní disciplíně, při níž šlo o to udržet vlaštovku co nejdéle ve vzduchu, se stal vítězem Libanonec Elie Chemaly. 

Pouze list papíru

Mezi akrobatickými piloty na porotu nejvíce zapůsobili Američan Ryan Naccarato a Polák Tomasz Chodryra, kteří si odnesli nejvyšší známky za umělecký dojem a rozdělili si zlatou medaili.

Soutěž Red Bull Paper Wings vybírala závodníky z téměř 40 000 lidí, kteří se po celém světě přihlásili do kvalifikačních kol. Letos se uskutečnila už potřetí. 

Závodníci na mistrovství potřebovali jen list obyčejného papíru - jakou vlaštovku z něj složí, nechali pořadatelé zcela na nich.

 

Právě se děje

Další zprávy