Byt na Žižkově má úložné prostory i sklápěcí postel. Styl z 30. let proměnili v etno

Byt na Žižkově má úložné prostory i sklápěcí postel. Styl z 30. let proměnili v etno
U "jezera" jsou namísto rákosů židle z přírodního lýka a stěny tvoří kus mramorovaného kamene Statuarieto, který evokuje skaliska. I prvorepublikový mosazný lustr vyjadřuje symboliku, má do prostoru přinést kus zapadajícího slunce nad obzorem.
Obklady jsou v pastelové modré barvě a příjemně kontrastují s prvky mosazu.
Atmosféra rekonstruovaného prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu dohromady.
Bytová designérka Iva Hájková skloubila historii s exotickými prvky a díky tomu vznikl citlivě upravený byt, který využívá elegance první republiky. Technické věci designérka schovala do vestavěných skříní nebo za nábytek, například za zrcadlem se schovává elektrické zázemí.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
19. 2. 2021 17:51
Atmosféra rekonstruovaného prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu dohromady. Bytová designérka Iva Hájková skloubila historii s exotickými prvky a díky tomu vznikl citlivě upravený byt, který využívá elegance první republiky, jemné barevnosti pastelových barev i asijský minimalismus. Byt má i skryté úložné prostory a sklápěcí postel, která šetří místo.

Iva Hájková vystudovala Stavební fakultu ČVUT v Praze, poté absolvovala navazující studium interiérového designu. Během své profesní praxe realizovala desítky interiérů, své studio vede od roku 2013. 

Za přestavbu bytu na Žižkově designérka získala Cenu novinářů v soutěži Interiér roku 2020. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy