Byla to legenda, nikdy nezapomeneme. Česko nemá druhého Gotta, vzpomínají slavní

Několikanásobný český slavík a jeden z ambasadorů české kultury ve světě zemřel v úterý krátce před půlnocí. O smrti informovala jeho rodina. Byla to legenda, rozdával radost lidem, nikdy nezapomeneme. Tak vzpomínají slavné osobnosti na českého zpěváka Karla Gotta.

Podívejte se v následujícím přehledu, jak na Karla Gotta vzpomínají známé osobnosti.

Olga Špátová, jež o Karlu Gottovi natočila dva dokumenty, uvedla, že zpěvák měl blízko k její rodině: "To souvisí s jeho povahou, myslím, že je naprosto výjimečná, a ve spojení s tou obrovskou kariérou, to se opravdu málokdy vidí, že by tady byl někdo tak ohromný ve své profesi a zároveň tak slušný, obyčejný kluk, tak veselý a řekla bych pořád trochu klukovský. Ve všech možných situacích, které jsme točili, se pořád ze všeho radoval. Nikdy ven nepustil nic, co by se mu nelíbilo, do poslední chvilky mu šlo o dobrý výsledek, i když by člověk řekl, že už by ani nemuselo, už toho tolik vytvořil."

Podle ní by si Karel Gott přál, aby poslední film, který Špátová dotočila koncem září, dával lidem naději. "Chtěl by, aby nebyl nudný, abychom lidi bavili. Jako je on bavil a dělal jim radost vlastně celý svůj život, celých 60 let." A dodala, že Karel Gott svým zpěvem lidi i léčil. "Pomáhal jim v situacích nelehkých za minulé doby, ale i v situacích osobních. Dával jim nejenom zpěvem, ale i svou povahou štěstí a lék," řekla.

před 12 minutami

Ottawa vyhrála v NHL venku po téměř dvou měsících

Hokejisté Ottawy zvítězili v úterním utkání NHL na ledě Buffala 5:2 a venku si připsali výhru poprvé od 4. prosince. Rozdílový gól dali při vyloučení domácího hráče Michaela Frolíka. Calgary, jehož brankář David Rittich zůstal po vystoupení na Utkání hvězd na střídačce, podlehlo doma St. Louis 4:5 po samostatných nájezdech.

Ottawa vstupovala do utkání s nejhorším využitím přesilových her v této sezoně NHL, ale v Buffalu jí početní výhody vycházely. Z této herní situace se ujala vedení 1:0, 2:1 a ve 49. minutě potrestal faul a hrubost Frolíka za stavu 2:2 Mike Reilly. Kanadský klub, který venku prohrál v předchozích sedmi zápasech, stvrdil výhru dvěma zásahy v závěrečné powerplay. Domácím se deset minut před koncem zranil gólman Linus Ullmark.

Vedení se v Calgary několikrát překlopilo ze strany na stranu. St. Louis dalo rychle první gól utkání, ale v 16. minutě už prohrávalo, protože domácí využili dvě přesilové hry. Obhájce titulu ale kontroval ještě v první třetině dvěma zásahy.

Kanadskému klubu patřilo prostřední dějství a skóre opět otočilo i díky Seanu Monahanovu, který se v zápase trefil dvakrát. Hosté ale v úvodní minutě třetí třetiny vyrovnali a v rozstřelu bylo hotovo už po druhé sérii. Rozhodující nájezd proměnil David Perron.