Krávy létající nad pastvinami. Jinak převézt zraněný dobytek nešlo, hájí se farmáři

Video Video
31. 8. 2021 13:45
Farmáři ve švýcarských Alpách o víkendu využili neobyčejný způsob pro přesun dobytka. Deset zraněných krav, které potřebovali dostat z horských planin do údolí, převezli helikoptérou. Zvířata přivázali do postrojů a na lanech visících z letadla je dopravili tam, kam potřebovali. Zbytek stáda musel do údolí po svých.
Několik zraněných krav se ve švýcarských Alpách svezlo na laně, které viselo z vrtulníku. | Video: Reuters

Švýcarští farmáři potřebovali dostat stádo čítající kolem tisíce kusů dobytka z horských pastvin v průsmyku Klausen Pass do údolí. Převoz helikoptérou využili především kvůli tomu, že dlouhá cesta dolů by byla pro zraněné krávy náročná, uvádí agentura Reuters.

Na některé pastviny by se mimo jiné pro zraněný dobytek ani nemohli dostat automobilem. Podle farmářů je letecká přeprava pro krávy bezpečná a neměly po ní žádnou újmu.

"Neptal jsem se krav, jak se cítí po takovém letu. Ale je to jenom krátká vzdálenost a musí to tak být. Byl to jenom krátký a klidný let," komentoval farmář Jonas Arnold pro agenturu Reuters. "Nevšiml jsem si žádného rozdílu mezi těmi, které letěly, a těmi, které šly po svých," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy