Butik Prada v prérii nebo okno z pravěké jeskyně. Výstava představí nejlepší snímky architektury

Butik Prada v prérii nebo okno z pravěké jeskyně. Výstava představí nejlepší snímky architektury
Vítěz kategorie profesionálů Zhang Yong na snímku zachytil divadlo Shanghai Poly Grand Theater v Číně. To je podle něho mimo jiné jako stvořené pro všechny milovníky motýlů.
Na další fotografii Matta Portche je zachycena instalace The Wall Frame v turisticky oblíbené destinaci v Arizoně.
Parham Taghioff zachytil vilu Botaki v Íránu.
Robert Pufleb vyfotografoval Public Housing Complex v Liège v Belgii.
Foto: Architectural Photography Award 2017
Petra Jansová Petra Jansová
1. 2. 2018 7:31
Pražská Galerie Jaroslava Fragnera představí v únoru nejlepší snímky z Ceny architektonické fotografie 2017 (Architectural Photography Award 2017). Cílem mezinárodní soutěže a následné putovní výstavy je podpora a inspirace veřejnosti při vnímání prostředí, které člověk vytváří a proměňuje. K vidění budou jak fotografie staveb, měst a života v nich, tak i vztahy mezi městem a krajinou. Letos mezinárodní komise vybírala z 1273 snímků od účastníků z 34 zemí a ocenila nejlepší z nich ve dvou kategoriích - otevřené a profesionální. Výstava bude v galerii k vidění od 2. února do 1. března.

Kategorie profesionálů

Vítěz: Zhang Yong

Finalisté: Laurian Ghinitoiu, József Hajdú, Radu Malasincu, Catalin Marin, Wang Ning, Robert Pufleb, Liang Šan, Parham Taghioff, Tamás Török

Otevřená kategorie 

Vítěz: Matt Portch

Finalisté: Aurelien Chen, Lespagnol Corentin, Anastasiia Gamalei, Eszter Holló, Kishan Kumar Thasma Seshier Kuppusamy, Marcel Moonen, Balázs Nagy, Alexander Shmelkov, Shigeru Takato

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy