Když není místo pro železnici, musí vlak projíždět obytným domem. I tak se bydlí v Číně

Když není místo pro železnici, musí vlak projíždět obytným domem. I tak se bydlí v Číně
Na silnice a železniční síť nezbývá v lidnatém jihočínském městě příliš místa.
Železniční stanici umístili přímo do devátého patra obytného komplexu.
Vlak ale dokonale odhlučnili. Obyvatele domu prý neobtěžuje víc než myčka nádobí.
"Naše město bojuje s velmi hustou zástavbou. Najít prostor pro silnice a železnici je tedy skutečnou výzvou," vysvětluje mluvčí tamního dopravního podniku.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová Petra Jansová
22. 3. 2017 15:53
Čínští projektanti se s nedostatkem místa vyrovnali zajímavým způsobem. Vlakovou zastávku umístili do devátého patra 19podlažního bytového domu. S ojedinělým řešením jsou spokojeni jak zástupci tamního dopravního podniku, tak i obyvatelé domu. Hluk, který vydává projíždějící vlaková souprava, prý není větší než zvuk, který vydává myčka nádobí.

Architekti a dopravní inženýři v jihočínském Čchung-čchingu, který obývá zhruba 33 miliónů lidí a patří tak k nejlidnatějším městům v Číně, vyřešili nedostatek místa pro železniční dopravu ojedinělým způsobem. Zastávku umístili do devátého patra 19podlažního obytného domu.

"Naše město bojuje s velmi hustou zástavbou. Najít prostor pro silnice a železnici je tedy skutečnou výzvou," vysvětluje mluvčí tamní městské hromadné dopravy britskému serveru The Mirror.

Řešení sice považovali na začátku za risk, který se ale vyplatil. Překvapivé umístění železniční stanice mohli projektanti realizovat i díky použití těch nejmodernějších technologií.

Hluk projíždějícího vlaku dosahuje úrovně 60 decibelů a obyvatelům obytného komplexu připomíná zvuk myčky ve fázi mycího procesu.

 

Právě se děje

Další zprávy