reklama
 
 

Švýcarský hotel s nula hvězdičkami nabízí ubytování pod širým nebem. Noc vyjde na sedm tisíc korun

8. 6. 2017
Apartmá s manželskou postelí pod širým nebem. Zájem o něj je obrovský. | Video: Reuters |  01:10
Švýcarský hotel v horské oblasti Sevelen, která leží nedaleko města St. Gallen u Bodamského jezera, rozšířil svoji nabídku. Kromě minimalistického ubytování v betonovém krytu nabízí i pokoj pod širým nebem.

Švýcarský hotel Null Stern, tedy hotel bez hvězdiček, rozšířil svoje služby. Kromě ubytovaní v betonovém bunkru nabízí i přespání v apartmá umístěném na jednom z blízkých kopců. 

Pokoj zakomponovaný do svahu má podlahu z dlažby, manželskou postel, noční stolky, ale chybí mu střecha. Hoteloví hosté si tak mohou místo zdí a stropu vychutnat unikátní výhled do okolí. 

K dispozici je i koupelna v nedaleké horské chatě vzdálené asi tři minuty chůze. Ta slouží i jako zázemí v případě špatného počasí. 

Noc v apartmánu s manželskou postelí pod širým alpským nebem vyjde na v přepočtu sedm tisíc korun. O neobvyklé ubytování je velký zájem. Pro letošní sezonu je téměř vyprodáno.  

Koncept hotelového pokoje navazuje na předchozí aktivitu, hotel v betonovém krytu, a stojí za ním bratři Frank a Patrik Riklinovi. "Nejsme hoteliéři, ale umělci," vysvětlují absolventi uměleckých škol v Curychu a Berlíně.

Cílem jejich umělecké instalace je nabourat tradiční pohostinství v bohaté zemi, jakou je Švýcarsko, spojované především s mnohahvězdičkovými hotely a luxusními horskými středisky. "Je to vlastně způsob, jak změnit zažitý systém a vytvořit novou realitu," dodávají.

Nulahvězdičkové apartmá v kopcích nedaleko Bodamského jezera přivítá první hosty už v pátek 9. června.

autor: | 8. 6. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama