Strahovský stadion v obrazech. Český Circus maximus chátrá

Strahovský stadion v obrazech. Český Circus maximus chátrá
Dříve sloupy ochozů zdobily barvy, ale dnes už jsou sotva patrné.
Mohutná vstupní brána na Velký strahovský stadion. Přestože jde o kulturní památku, objekt chátrá.
Velikost, objem a plocha stadionu byly dány právě prvotním meziválečným konceptem. V době socialismu byla jen pozměněna jeho vizuální podoba.
Ochozy zejí prázdnotou. Kdysi odtud lidé sledovali dokonce i automobilové závody, které se jezdily kolem stadionu.
Foto: Radomír Kočí
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
14. 12. 2017 10:29
Staří Římané měli svůj Circus maximus, jednu z největších sportovních arén, které kdy na světě vznikly. Pražský spartakiádní stadion na Strahově měl v dobách své slávy podobné parametry. Jeden z největších stadionů světa teď chátrá. Pojďte se podívat, jak tato kulturní památka nyní vypadá.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy