V Rakousku vzniká nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě.
"V poslední době téma vícepodlažních dřevostaveb čím dál silněji rezonuje
obzvláště v zahraničí. Chceme tedy na tento trend navázat a představit zajímavé projekty ze zahraničí zde v Česku,“ přibližuje architekt a zakladatel přehlídky Salon dřevostaveb Pavel Horák. (snímek zachycuje stavbu HoHo Wien ve Vídni)
Aktuální ročenka dřevostaveb představí i realizaci polského ateliéru B2 Architekci z obce Stroza nedaleko Vratislavi v Polsku.
Dům je postavený ze speciálních dřevěných panelů, které smontovali na místě během dvou dnů.
Dřevo lze použít i na výstavbu větších objektů, jako je kongresové centrum v Lednici od Atelieru Habina.
pej pej
Aktualizováno 9. 2. 2019 17:49
Ze dřeva se staví nejenom rodinné domy, ale i veřejné stavby – školky, školy nebo sídla firem. Ty nejlepší z Evropy přestaví Salon dřevostaveb ve dnech 9. až 10. února v holešovickém Vnitroblocku. Vybrané projekty z Česka, Polska, Slovenska a Rakouska si můžete prohlédnout v galerii.

"Dřevostavby ve světě zažívají rozmach, a to nejen v segmentu rodinných domů, ale i v podobě výškových a veřejných staveb. Věřím, že moderní dřevěná architektura má předpoklady na skvělou budoucnost i u nás," vysvětluje zakladatel a ředitel Salonu dřevostaveb Pavel Horák.

Akce přivítá i řadu zahraničních hostů. Rakouský architekt Oliver Sterl přiblíží, jak probíhá výstavba nejvyššího dřevěného mrakodrapu na světě - HoHo Wien. V Česku je zatím výška dřevostavby zákonem omezena na 12 metrů (počítáno od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží), ve světe míří výš.

Dřevo má řadu výhod, jde obnovitelný materiál s nejlepší ekologickou bilancí, má vynikající tepelně-izolační vlastnosti, vytváří příjemné prostředí a dobře působí na lidskou psychiku. Navíc výstavba dřevostavby je velmi rychlá a lze stavět po celý rok, vyprodukuje se během ní jen málo stavebního odpadu.

Stejně jako v předchozích letech i letos firma Prodesi, která Salon dřevostaveb pořádá, vydává Ročenku dřevostaveb. Ta představí 38 vybraných projektů postavených v uplynulém roce, 36 v Česku a na Slovensku, dvě v Polsku a Rakousku.

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.